Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin Ethereum’dan Çok Yükseliyor!

Bitcoin (BTC) fiyatı tarihte ilk kez 50.000 doları aştı ve geçtiğimiz birkaç gün içinde Ether’den (ETH) daha iyi performans gösterdi. Analistler, BTC’ye yönelik artan kurumsal talep göz önüne alındığında bunun “basit bir matematik hesaplaması” olduğunu açıklıyor.

ETH, ABD doları cinsinden BTC’yi geçtiğinden beri, işler Şubat ayında tersine döndü.

Grayscale, Ethereum Trust’a 20.000 ETH eklediğinde, ETH 24 saat içinde kabaca yüzde 6 arttı. Bununla birlikte, Grayscale’in BTC tasarrufları da 34 milyar dolar değerinde. Başka bir deyişle, 5,8 milyar dolarlık ETH hissesini gölgede bırakıyor.

Bitcoin ve Ethereum için kurumsal talep artıyor

Trader adlı Bitcoin Jack, mevcut ETH girişlerine kıyasla yalnızca MicroStrategy’nin bilançosuna yaklaşık 1 milyar dolar değerinde 20.000 BTC eklemenin önemini vurguladı.

Verilere göre şu anda 1,2 milyon BTC, 48 milyar doların üzerinde kurumsal yatırımcıların elinde. Üstelik Tesla bu miktara dahil değil.

Başka bir deyişle, kurumlar tarafından edinilen Bitcoin miktarı, Ether’e kıyasla çok daha yüksektir. Jack, bu eğilime dayanarak, BTC’nin ETH’den daha iyi performans göstermesinin şaşırtıcı olmadığını söylüyor.

“Grayscale müşterileri için 20.000 ETH aldı. Bugün MicroStrategy bilançosuna 20.000 BTC ekledi. Bitcoin’in daha iyi performans göstermesi şaşırtıcı olmamalı, basit bir matematik.”

Bireysel ve kurumsal çılgınlık

CME tarafından Ethereum vadeli işlemlerinin bir listesi, yakın vadede daha fazla Ether tasarrufu sağlayacak süreç olarak gösterilebilir. Coinotag’ın bildirdiği gibi CME, ETH’nin yükseldiği ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 9 Şubat’ta Ethereum vadeli işlemlerini başlattı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,144.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98