Bitcoin, Elon Musk’ın Testini Geçti

Elon Musk 1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde ilk çeyrekte 272 milyon dolar Bitcoin’i elden çıkardığını açıklayan Tesla büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı.


Tesla’nın ilk çeyrek verilerine bakıldığında 272 milyon dolarlık Bitcoin’in, satılıp satılmayacağını öğrenmek için satıldığı görülmekteydi. Elon Musk konuyla kendisinin alakalı olmadığını belirtse de sert tepkiler almaya devam ediyor.

Bu durumun devamında ise Elon Musk’a sorulan bir soru aslında şirketin neden BTC satmış olabileceğine dair daha net bir tablonun ortaya çıkmasını sağladı.

Elon Musk’tan Bitcoin Yanıtı

Documenting Bitcoin hesabı tarafından ortaya atılan gönderi ve soru, Bitcoin’in bir nevi teste tabi tutulmuş olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor.

Bitcoin hakkında soru soran Documenting Bitcoin Elon Musk’ı köşeye sıkıştırdı.

Musk’ın yanıtı bir gün gecikse de bunun olumlu olması gecikmenin görmezden gelinmesini sağladı. Dünyanın en zengin ikinci ismi bu soruya evet yanıtı vererek gerçekten de Tesla’nın Bitcoin için stres testi uyguladığını vurguladı. Bu test ise ellerinde tuttukları Bitcoin’lerin istenildiği an satılıp satılmayacağını görmek olabilir.

Tesla, tek kalemde alım yaptığı 1,5 milyar dolarlık Bitcoin’den 1 yıllık araç satışlarından daha çok kazanç elde etmesine ek olarak bunların istediği kadar kısmını istediği an da satmayı başardı.

Bunun diğer şirketler için önemli bir sinyal olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,253.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!