Cuma, Şubat 26, 2021

Bitcoin, Elon Musk’ın biyo güncellemesinden sonra dakikalar içinde yüzde 10 yükseldi

Popüler teknoloji girişimcisi ve Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter biyografisini “Bitcoin” i içerecek şekilde değiştirdikten sonra bir kez daha dalga geçiyor. Şu anda, söz konusu biyografi, kendisi de bir Bitcoin savunucusu olan Twitter CEO’su Jack Dorsey’in sahip olduğu biyografi ile belirgin bir benzerlik paylaşıyor.

Bununla birlikte, daha da haber değeri olan şey, sadece eylemin Bitcoin’in fiyatının 15 dakika içinde %10 artmasına katkıda bulunmuş olabileceği gerçeğidir. Basın zamanında, BTC’nin fiyatı grafiklerde yükselmeye devam ediyordu.

Musk’ın güncellemesi, özellikle çoğu girişimcinin Dogecoin hakkında tweet atmasını beklediğinden, birçokları için sürpriz oldu. Reddit topluluğu WallStreetBets arasındaki dramanın arkasında geliyor [WSB] ve ana cadde hedge fonları devam ediyor. Aslında, Dogecoin bu bölümde %800 gibi muazzam bir artış gösterdi.

Musk’ın katılımıyla, kripto para biriminin grafiğindeki tüm düşüş göstergeleri, baskı anında 35.700 dolar seviyesinde kripto para birimi ticareti ile geçersiz hale geldi. Günlük kapanış fiyatı, fiyatın yakın gelecekte nereye gideceğine karar verecektir.

Musk’ın biyografisi zincir üzerindeki göstergeleri geçersiz kılıyor

Ekteki tabloya göre balina oranı, mülklerini satmayı bekleyen balinaların düşüş göstergesi olan 0,9 seviyesine yükseldi. Bu gösterge düşüş seviyesine yaklaşırken, tek mantıklı sonuç düşüştü.

Bununla birlikte, Elon Musk’ın katılımı, bu zincir üstü göstergenin çılgın kitle tarafından göz ardı edilmesine neden oldu.

Yukarıdaki zincir üstü göstergelere ek olarak, madenciler ayrıca BTC varlıklarını borsalara yatırıyorlardı – Başka bir düşüş bulgusu. Madenciler, Bitcoin topluluğunda sabit bir satış baskısı kaynağıdır, bu nedenle, madencilerden gelen büyük bir depozito genellikle bir satışın açıklayıcı bir işaretidir.

Bitcoin fiyat tablosu

Düşen bir kanalın oluşması nedeniyle Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri yükselişe geçmiş olsa da, bundan bir kopma yakın değil. Daha düşük trend çizgisinin yeniden test edilmesi beklenenden daha fazladır. Veya yıllık açılışın 28.956 $ ‘dan en azından başka bir testi.

Kanalın üzerindeki fiyat artışıyla birlikte Bitcoin için bir patlama başladı. Kritik arz bariyerinin 36.500 dolardan 38.000 dolara yaklaşması, fiyatın yakın vadede nereye gideceğini belirleyecektir.

Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış, madeni paranın 40.000 $ ‘ı ve belki de ATH’nin 42.000 $’ dan yeniden test edilmesini içeren yükseliş görünümüne işaret eder. Bu seviyenin üzerinde kapanmaması, Bitcoin’in konsolidasyon aşamasını uzatabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,940.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09