Pazar, Şubat 28, 2021

“Bitcoin düzeltmesi sona ermiş olabilir”

Kripto veri toplayıcı Glassnode tarafından 25 Ocak’ta yayınlanan rapor, Bitcoin’in ayarlanmış Harcanan Çıktı Oranının (aSOPR) daha fazla düşüşe işaret ettiğini ve birçok yatırımcının zarar göreceğini ortaya koyuyor.

Veriler çok az yatırımcının kârlı olacağını gösterse de Glassnode, verileri olumlu yorumluyor:

“SOPR’nin daha da düşmesi için, yatırımcıların zararla satmayı seçmeleri gerekecek, bu da piyasanın mevcut yapısı göz önüne alındığında pek olası değil. […] Böyle bir şeyin piyasayı istikrara kavuşturmasını ve bir sonraki boğa piyasasına yön vermesini bekliyorduk. ”

Glassnode, göstergenin BTC’lerin zincirde en son hareket ettiği zamanki döviz kuruna dayalı kar oranını temsil ettiğini açıkladı. ASOPR zincir üzerinde bir gösterge olduğu için, merkezi borsalardaki BTC hareketleri dikkate alınmaz.

SOPR genellikle 1 civarında seyrederken, Bitcoin’in aSOPR göstergesi son aylarda büyük bir yükseliş trendi ile 1,15’in üzerine çıktı.

Öte yandan, boğa piyasası koşullarında, yatırımcılar zararla satmayı reddedeceklerinden, 1’in altındaki aSOPR değerleri dikkate alınmaz.

Glassnode, aSOPR grafiğinin mevcut düzeltmenin sona erdiğini gösterdiğini söyledi. Bitcoin, 22 Ocak’ta zirvesinden 29.000 $ ‘a düşerken yüzde 31 geriledi. Kripto döviz çevirisi, yayın tarihi itibariyle 31,680 $ ‘dan işlem görüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,094.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98