Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin: Düzeltme gerektirmesinin bir başka nedeni

Bitcoin’in fiyatı CryptoQuant’ın ardından başka bir düzeltmeye bağlı olabilir. Borsa Balina Oranı, en son BTC’nin yıllık açılışı 28.956 dolara düştüğünde görülen bir seviye olan 0.87’ye ulaştı. Bitcoin dün fiyat 34.800 $ ‘a yükselirken bir artış görürken, artış BTC’lerini satmayı bekleyen sahipleri tarafından karşılandı. Bu satış, birçok balina kar elde etmek için varlıklarını borsa cüzdanlarına geçirdikçe hızlanıyor.

Bitcoin borsa Balina Oranı

Bu, CryptoQuant tarafından geliştirilen bir ölçüdür ve ilk 10 işlemin girişlere oranıdır. Ayı piyasalarında bu değer genellikle 0,85’in üzerindeyken boğa piyasalarında tipik olarak 0,85’in altındadır.

Basın zamanında, borsaların ilk 10 işlemden BTC girişi gördüğünü gösteren ve balinaların burada satmak / kar almak istediğini gösteren bir bulgu olan aynı değer 0.87’ye ulaştı.

Bitcoin’in yörüngesi

Önceki bir makalede açıklandığı gibi, Bitcoin’in fiyatının yakın zamanda 50.000 dolara ulaşması pek olası görünmüyor. Bununla birlikte, istisnai durumlarda 40.000 $ ‘lık bir yeniden test mümkün olabilir. Bu nedenle, muhtemel görünen şey, yıllık açılışın 28.956 $ ‘dan yeniden test edilmesidir.

Borsa balina oranındaki artışa ek olarak, azalan bir kanal ve üçgenin oluşması nedeniyle Bitcoin’in kısa-orta vadeli görünümü düşüş eğilimi gösterdi. Her iki model de doğası gereği düşüş eğilimi gösterdiğinden, BTC’nin düşüşü kırması bekleniyor.

4 saatlik grafikte teorik Bitcoin fiyat hedefleri arasında 29.884 $ veya yıllık 28.956 $ ‘dan açık bulunuyor. Fiyatın kanalın alt trend çizgisinin altına düşmesi durumunda bunun daha da düşmesi bekleniyor. Bununla birlikte, fiyat trend çizgisinin üzerinde kapanmayı başarırsa, BTC’nin orta çizgiye 33.300 $ ‘dan veya 35.000 $’ dan üst trend çizgisine doğru yükselmesi beklenebilir.

Üçgen modeli hemen hemen aynı şeyi gösterse de, ortak olan bir şey, modelin kırılmasının bir satışa ve yıllık en düşük seviyenin yeniden test edilmesine yol açmasıdır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,346.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98