Son Gelişmeler

Bitcoin duyarlılığı düşük seviyede… BTC fiyatı yükselecek mi?

coin yorum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı dün itibari ile 11.000 dolar seviyesini görse de piyasanın düşük sosyal ve ticari duyarlılığına da yansımış durumda.

Zincir içi analiz sitesi Santiment, Bitcoin sosyal duyarlılığının iki yıldır en düşük seviyede olduğunu ortaya koydu. Bahsi geçen veriler Twitter’da Bitcoin ile ilgili yapılan yorumları hesaplıyor.

Mart ortasındaki salgın piyasa çöküşünden sonra Bitcoin toparlanmaya başladığında sosyal duyarlılık arttı. Ancak BTC fiyatı Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarının çoğu için 9.000 $ ‘a kadar düşük bir seviyede konsolide edildiğinden, veriler tekrar negatif bölgeye düştü.

Analitik sağlayıcı, bu verilerin fiyat artışlarıyla ilişkili olduğunu, fiyatın ise daha yüksek veri dönemlerinde geri çekildiğini öne sürdü.

 

Bitcoin, Ağustos ayı ortasında 2020’nin en yüksek seviyesi olan 12.400 dolara ulaştı, ancak 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.800 dolara ulaşamadı. Bazı analistler henüz boğa piyasasında olmadığımızı iddia etti.

Piyasa duyarlılığının bir diğer göstergesi de haberler hazırlanırken 48’lik nötr seviyede duran Bitcoin Korku ve Hırs Endeksi … Bu metrik; Volatilite, piyasa momentumu, hacim, sosyal medya katılımı, piyasa hakimiyeti ve mevcut trend gibi faktörlerin bir karışımından türetilmiştir.

Ağustos ayının çoğunda, Bitcoin fiyatı 11.000 $ aralığında işlem görürken, endeks 80 civarında “aşırı açgözlülük” bölgesinde yer alıyordu. En düşük seviyeler, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, “aşırı korku” yaşandığında Mart ve Nisan aylarında gerçekleşti. .

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!