Bitcoin Düşüşünün Sebebi Belli Oldu!

Bitcoin'in düşüş yaşaması ile birçok altcoin -30 aralığında düşüş yaşandı. İşte bu düşüşün sebepleri.

Bitcoin (BTC) 2
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ATH’sini yaptıktan sonra $50.000’a kadar düşmüştü. Birçok kişiyi endişelendiren bu olay sonrası Bitcoin tutunamadı ve şimdi $50.000’ın altına geçmiş durumda.

Bu durumun nedeni Joe Biden’in vergi açıklamaları oldu. Joe Biden kripto para regülasyonlarını arttıracağını ve buna vergi yükünün de dahil edileceğini iddia ediliyor. Biden’in önümüzdeki günlerde kongreye yeni bir taslak sunacağı belirtiliyor.

Joe biden

Yeni vergi taslağının içeriği ise şu an ödenen sermaye geliri vergisi’nin en az iki katına çıkarılacağı yönünde. Milyoner yatırımcılardan yaklaşık %43 vergi alınacak.

Yıllık 1 milyon dolar ve üzerinde gelir sahibi olanların vergi oranı değişiyor.

Ayrıca aynı sürede 1 milyon dolar üzerinde varlık sahibi olanları da kapsayan bu düzenleme ile kripto para balinalarının yüklü satış yapması tetiklenmiş olabilir.

Yüksek vergi alan eyaletlerde bu vergi oranının %50 ve üzerinde olabileceği belirtiliyor. New York’ta %52, Kaliforniya’a %56 seviyelerine ulaşacağı söyleniyor.

Bu durum sonrası kripto para balinalarının tespit edilmemek adına varlıklarını sattıkları iddia ediliyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!