Cumartesi, Ocak 23, 2021

Bitcoin düşüşünde kurumsal yatırımcılar alım mı yaptı?

Finansal hizmetler şirketi Guggenheim Partners’ın Küresel Yatırım Baş Sorumlusu, Scott Minerd, belirtilen Bitcoin’in 40 bin doların üzerinde yeni ATH’lerin görüldüğü parabolik yükselişinin ortasında, varlığın “yakın vadede sürdürülemez” olduğunu. Dijital varlığın fiyatının “bir gerilemeye karşı savunmasız” olduğunu iddia etti ve Ekledi:

“35.000 $ ‘lık hedef teknik avantaj aşıldı. Masadan biraz para alma zamanı. “

Bitcoin’in parabolik yükselişi yakın vadede sürdürülemez. Bir aksilik karşısında savunmasız. 35.000 $ ‘lık hedef teknik avantaj aşıldı. Masadan biraz para alma zamanı.

– Scott Minerd (@ScottMinerd) 11 Ocak 2021

29 Kasım’da Guggenheim Ortakları, firmanın Makro Fırsatlar Fonu’nun popüler kripto paraya milyonlarca dolar koymasını sağlamak için US SEC’e bir belge sundu. Belgeye göre, fon, net varlıklarının % -10’unu Bitcoin’e harcamak için dijital varlık yöneticisi Grayscale’i kullanacak. Yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

Guggenheim Makro Fırsatlar Fonu, net varlık değerinin %10’una varan oranda Grayscale Bitcoin Trust “GBTC” ye dolaylı olarak yatırım yaparak bitcoin için yatırım riski arayabilir.

Raporlara göre bu fonun AUM’da kabaca 5 milyar dolar vardı. Yani yukarıda belirtilen miktarın %10’unu kriptoya tahsis etme planlarının şekillenmesi şartıyla satın alma 500 milyon dolar değerinde olacak.

Ek olarak, kripto etkileyicisi ve kendini iddia eden ekonomist Alex Krüger, sonraki bir Twitter yorumunda Scott Minerd, kullanıcıların varlıklarını Guggenheim Ortaklarının fiyatı daha düşük olduğunda Bitcoin satın almalarına izin verecek şekilde “terk etmelerini” istedi.

Bu, 16 Aralık’ta “Bitcoin 400.000 Dolar Değerinde Olmalı” diyen ve bitcoin’e “şu anki fiyatı 20.000 $ ‘a yakın olması biraz daha zorlu” diyen aynı adam. Herkesin terk etmesini istiyor gibi görünüyor, böylece şirketi bitcoin alabilsin.

Minerd’in sosyal medya etkisi göz önüne alındığında, Tweetinin yatırımcıları varlıklarını satmaya gerçekten teşvik edip edemeyeceği belirsizliğini koruyor. Basında, Bitcoin 33.951 dolardan işlem görüyordu ve son 24 saatte %16.9 düşüş gösterdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,657.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39