Bitcoin Dominasyonu ve Twitter Yaygınlığı Arasındaki Önemli İlişki!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin’den bahseden tweetler, altcoinlerden bahsedenlerin çok ötesindedir. Twitter ve piyasa değeri sıralamaları arasında büyük bir paralellik var. Son verilere göre, Bitcoin’in Twitter’daki tweet sayısı ile popülerlik oranı da, piyasa değeri ile orantılı.

26 Mayıs’ta Bitcoin için toplam 26.778 tweet yayınlandı. Ethereum (ETH), XRP, Litecoin (LTC), Tezos (XTZ), EOS (EOS) ve Chainlink (LINK) gibi diğer kripto para birimleri için ise 13.000 tweet atıldı. Toplam 39 bin tweet’ten Bitcoin’in payı yüzde 68 civarında. Bu arada, CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, Bitcoin’in hakimiyet oranı da içeriği hazırladığımız sıralarda yüzde 65.6 idi.

Piyasa değeri, oluşturulan bir kripto para biriminin değerini ifade eder. Bitcoin her zaman aslanın payına sahip değildi – örneğin, Ocak 2018’de, “hakimiyeti” sadece yüzde 32 civarındaydı. Ancak şimdi, dominasyon ve tweet sayıları arasındaki benzerlik dikkat çekicidir. Piyasa değeri yüzde 8,4 olan ETH, tweet’lerin yaklaşık yüzde 17’sini alırken, XRP yüzde 8’lik bir tweet oranı ile yüzde 3,5’lik bir egemenliğe sahip.

Twitter-Bitcoin-Hakimiyeti-Orani-ile-Iliski

Bitcoin’in Twitter’daki bu önemi Mart ayının sonbaharından bu yana artıyor, altcoin ise çoğu yıldaki en düşük seviyelerle çelişiyor.

Hard Fork Deneyimleri Kaybettirdi

Bitcoin Cash’in (BCH) baskınlık oranı yüzde 1.7 civarındaydı ve 26 Mayıs’ta tweet’lerin yaklaşık yüzde 2.4’ünü aldı. Bitcoin SV (BSV) sadece 110 tweet gördü. Hâkimiyet oranı yüzde 1,4 idi. Araştırılan verilere göre, BCH şu anda BTC’ye karşı tüm zamanların en düşük seviyelerinde işlem görüyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster