Bitcoin Dominance Altcoinlerin Yükselişini Baskılıyor!

Bitcoin Dominance için yükselişler yaşanırken altcoinlerde ki fiyat hareketlerinin nasıl etkileneceğini inceleyelim.
analiz-2

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin Dominance Yükselişi Sürüyor!

Bitcoin-Dominance-02.27-01

Lider kripto para birimi Bitcoin, güçlü direnç seviyesini aşamazken altcoinlerin çoğunda da belirgin toparlanmalar gözlemlenemiyor. Bitcoin fiyatının güçlü 40.000 dolar direnç seviyesi altında işlem görmeye devam ettikçe altcoinlerde de belirgin yükselişlerin yaşanması muhtemel olmayacaktır.

Bitcoin fiyatının yukarı ve aşağı yönlü fiyat hareketlerinde Bitcoin Dominance’nın yükselmesi altooinlerinde yukarı yönlü fiyat hareketlerini baskılıyor. Altcoinlerin genelinde belirgin yükselişler gözlemleyebilmemiz için Bitcoin Dominance için aşağı yönlü hareketlerin gözlemlenmesi gerekmektedir.

Bitcoin Dominance analizimize başladığımız sırada %42.4 dolar seviyelerinde bulunuyor. Bu da kripto para piyasasındaki total paranın %42.4’ünün Bitcoin’de olduğunu göstermektedir.

BTC.D için yukarı yönlü hareketlerde %43.35-%43.75 direnç seviyesinden aşağı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyenin üzerinde istikrarlı yükselişlerin gözlemlenmesi ile %47 seviyelerine kadar bir yükseliş yaşanabilir.

BTC.D için %47 seviyelerine kadar bir yükselişin yaşanması halinde altcoinler için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin çok sınırlı olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Öyle ki bu süreçte Bitcoin fiyatının düşüş yaşaması halinde altcoinlerde çok sert düşüşlerin gözlemlenmesi muhtemel olacaktır.

Mega Boğa Ne Zaman Başlayabilir?

BTC.D için aşağı yönlü hareketlerde ilk hedef seviye %41.4-%41 seviyeleri olacaktır. Bu destek seviyesinin altındaki hareketlerde ise %40.7 seviyelerine kadar bir düşüş yaşanabilir. Bitcoin Dominance tarafında bu iki destek seviyesinde yukarı yönlü tepki alınması muhtemel olacaktır.

BTC.D için düşüşlerin devam etmesi halinde güçlü ve kritik destek seviyesi olan %39.4-%39.1 seviyeleri test edilebilir. Ancak bu seviyenin altında istikrarlı bir düşüş trendinin yakalanması halinde altcoinler için mega boğa sezonunun başlaması yüksek ihtimalli olacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster