arama

Bitcoin Dolar Düzeltmesi, BTC Hafta Sonu Boyunca Destek Buldu

Bitcoin Dolar Düzeltmesi

Bitcoin Dolar düzeltmesi, hafta sonu boyunca yükselişte kaldı ve yazı yazıldığı sırada Bitcoin Fiyatı 8731 dolar seviyelerinde. Bitcoin Teknik Analiz aşağıda yer almakta. İşte Bitcoin yorumu..

Yazma sırasında, Bitcoin Dolar düzeltmesi geldi ve Bitcoin dolar karşısında; Ocak’ta başlayan orta vadeli yükseliş trendinde başka bir koşuya başladığı güçlü bir olasılık gibi görünüyor . Bu, bitcoin satın alma desteği, Bitcoin’in tuzağa düştüğü yedi aylık bir düşüş trendinden koparmaya yardımcı olduğu için oldukça önemli bir gelişmedir; ve bu ne kadar uzun süre devam ederse, bu düşüş trendinin nihai yıkımından o kadar emin olabiliriz. Kısacası, kısa, orta ve uzun vadeli yükseliş trendlerinin olası hizalanmasına bakıyoruz.

Dün gece kapanan haftalık grafikle başlayabiliriz. Dikkat edilmesi gereken ilk şey, temelde zaten paralel bir kanal olarak resmedilen uzun düşüş trendinden arınmış olan fiyat eylemidir. Geçen hafta, yerel yükseliş trendinde düzeltici bir hafta sadece mütevazı satış ve bol miktarda alım desteği gördü.

Bitcoin Dolar Düzeltmesi
Bitcoin Dolar Düzeltmesi

Bitcoin Fiyatı önemli 21 EMA tarafından tutuldu ve EMA “fanının” pozitif bir konfigürasyona (tepedeki en küçük) geri dönüşü sürdürdüğünü not edebiliriz. Ayrıca RSI’nın Bitcoin’in grafiğinin son iki yılındaki kritik bir bükülme bölgesinin üzerinde geliştiğini de not edebiliriz. Son olarak, histogram pozitif geçmeye başladı. Basitçe söylemek gerekirse, yıldızlar yüksek zaman çizelgesi tablosunda tersine çevrilmek için burada hizalanıyor.

Bitcoin Dolar Düzeltmesi Geldi: Bitcoin Dolar Karşısında Güçlendi

Günlük olarak, desteğin hafta sonu boyunca orta yükseliş trendi içindeki ilk açık destek seviyesinde mükemmel bir şekilde geldiğini görüyoruz. Alış Bitcoin Dolar paritesini tekrar 8.600 dolara itti ve tekrar direnişe geçti; ve yine önemli 9,100 dolar seviyesinin çarpıcı aralığında.

Bitcoin Dolar Düzeltmesi
TradingView tarafından BTC grafiği

Bu kırmızı direniş bölgesini mahkumiyetle kırmak, uzun vadeli düşüş trendi için ölümün çığlığını çalacak ve kolayca 14 bin dolarlık bir yeniden teste yol açabilir.

Son olarak, hafta sonu başlayan kısa vadeli yükseliş trendine dönüyoruz. Kısa vadeli bir yükseliş trendinin ilk ayağının muhtemelen çok kısa vadeli grafiklerin aşırı alım gösterdiğini görüyoruz. Ancak, ralli zaten iyi desteklenmiş gibi görünüyor, enerjik satın alma her fırsatta devreye giriyor.

Bitcoin Dolar Düzeltmesi
TradingView tarafından BTC grafiği

Bununla birlikte, histogramın aşağı inmesiyle, bugünkü ticaret sırasında bu ilk ayağın ardından biraz kırılmayı bekleyebiliriz.

Toplamda, kısa, orta ve uzun zaman dilimlerinde üçlü bir yükseliş trendine bakıyoruz. En önemlisi, orta yükseliş trendi destekleniyor ve Bitcoin’i 2019 H2 düşüş trendinden yukarı ve dışa sürükliyor. Şu an için işaretler yükselişte.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Devrim Çaçal
Devrim Çaçal Administrator
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
Share via
Copy link
Powered by Social Snap