Bitcoin: Doğu Asya’daki popüler çocuk değil mi?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Doğu-Asya pazarı, kripto para piyasasının en büyüğü olup, geçen yılki toplam hacmin % 31’ini oluşturuyor. Aynı zamanda, Çin’in toplam Bitcoin hash oranının% 65’ine yakınını kontrol ettiği en yüksek madencilik faaliyetine ev sahipliği yapıyor.

Ticaret hacmi, güçlü bir profesyonel tüccar grubu tarafından yönlendirilirken, Chainalysis’in son raporu, Doğu Asya pazarındaki yatırımcıların dünyadaki diğer bölgelerden daha fazla spekülatif ticaret (Altcoins) ile uğraştığını öne sürdü.

Kaynak: Chainalysis

Buna karşılık, Kuzey Amerika en yüksek Bitcoin’e odaklandı ve tüccarların yalnızca% 11’i Altcoins’e dahil oldu.

Öyleyse Bitcoin neden en az Doğu Asya’da işlem görüyor?

Adil olmak gerekirse, toplam ticaret hacminin% 51’inin hala Doğu Asya’daki Bitcoin’e tahsis edildiğini belirtmek önemlidir, ancak bu yalnızca Bitcoin’in tüm kripto piyasası kapağının% 60’ına yakın olduğu gerçeği göz önüne alındığında beklenir.

Ana argümanı tekrar ilgi odağı haline getiren profesyonel tüccarlar, diğer spekülatif varlıkları tercih etmenin birkaç nedeni olabilir. Çin, Japonya ve Kore’nin, Çin’de AliPay’i ve Güney Kore’de LINE’ı içeren elektronik ödemeler açısından önemli ölçüde benimsenmesi gerçeği. Bu işlemler arasında ortak olan ana faktör, tabii ki merkezileştirme faktörüdür.

İlginç bir şekilde, burada bizim eski Çin’imiz belirleyici bir giriş yapıyor. Doğu Asya’daki toplam ticaret hacminin dışında, Çin, hacmin% 76’sına yakın bir kısmından sorumludur ve Çin Hükümeti’nin Bitcoin’e hiç sahip olmadığı bir sır değil. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blok zincirine olan destekleri ses getirdi, ancak ‘Bitcoin’ kelimesi hiç kullanılmadı.

Siyasi olarak sosyo-ekonomik açıdan bakıldığında Çin’in, kullanıcılarını merkezi olmayan bir para birimi kullanmaya teşvik etmediği açıktır. Şimdi, profesyonel tüccarlar, Tether gibi varlıklarla (Çin tarafından tercih edilen belirli merkezi özelliklere sahip) alım satım yapmak onların başını belaya sokmazken, Bitcoin olabilir ve Çin’in yargı yetkisi altında, bu gerçeğin farkında olacaklardır. yatırımcılar.

Çin, temelde, özelleştirilme eğilimini ve kullanıcının kontrolü altında olan herhangi bir kripto para birimine ayak basıyor. Bu nedenle, Sermaye Kontrolü tehdidi Doğu Asya’da hala büyüktür, bu nedenle profesyonel tüccar, şimdilik hükümetle en az sorun yaratan bir varlıkla ticaret yapmayı tercih edebilir.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster