Salı, Kasım 24, 2020

Başka bir devlet bankası bir Bitcoin borsası platformu açtı

Belarus’un en büyük bankası olan devlete ait Belarusbank, White Bird adlı bir kripto para şirketi ile işbirliği içinde Visa ödeme kartları ile kripto para alım satım hizmetleri sunmaya başladı.

Şimdilik Avrasya Ekonomik Birliği ülkeleri olan Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan, Ermenistan ve Kırgızistan vatandaşları hizmetten yararlanmaktadır. Whitebeard.io üzerinden erişilebilen platform, “Avrasya Ekonomik Birliği ülkelerinin ilk ve tek yasal kripto-fiat takas hizmeti” olarak tanıtıldı.

Bu ülkelerin vatandaşları; Belarusbank işbirliği ile geliştirilen platformda bugün itibarıyla Rus Rublesi, Beyaz Rusya Rublesi, Euro veya ABD Doları cinsinden Bitcoin alıp satabiliyorlar.

Hizmetin daha fazla ülkeye genişlemesi ve gelecekte daha fazla kripto para birimi eklemesi planlanıyor. Ek olarak, geleneksel ekonomi ile yenilikçi finansal teknolojilerin kesişme noktasında bir dizi ek hizmet sağlanması amaçlanmaktadır.

Bankanın yüzde 99,95’i, 2018’den beri White Bird ile ortaklık yapan Devlet Mülkiyet Komitesi’ne ait.

1922 yılında kurulmuş köklü bir banka olan Belarusbank bünyesinde 2018 yılı itibarıyla 20 bin 675 kişi çalışıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda aynı zamanda devlete ait olan Singapur’un en büyük bireysel ve ticari bankası olan DBS, kripto para birimlerinin itibari para ile satın alınabileceği bir borsa açacağını, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve XRP’nin de olacağını açıkladı. ilk sırada yer alıyor. Kasım ayının başında, büyük Rus bankası Gazprombank’ın İsviçre kolu Bitcoin ticareti ve saklama hizmetinin onayını aldı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.92
  THYAO.IS₺11.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16