Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin daha fazla düşecek mi?

Bir kez daha, kripto para piyasası çok sert bir düşüş gördü. Bitcoin, bir risk varlık satışında güçlü bir küresel piyasa düzeltmesinin ardından bugün %8’in üzerinde bir birikimle 47.500 $ ‘a yükseldi. Bir hafta içinde, Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.300 $ ‘dan %25’nin üzerinde düşüş gösterdi.

Veriler, büyük balinaların fiyat düşüşünün çoğunu yaptığını gösteriyor. Salı günkü BTC fiyat düzeltmesi sırasında Purpose Bitcoin ETF, Sqaure Inc ve Microstrategy gibi büyük devler büyük miktarda Bitcoin aldı.

Grayscale’den alınan en son zincir içi veriler, Bitcoin ağındaki likit olmayan arzın dolaşımdaki arzını aştığını gösteriyor. Bu, Bitcoin likiditesinin, Bitcoin’den ileride yükseliş sinyallerini gösteren zamanla keskin bir düşüş görmeye devam ettiği anlamına gelir.

Bu arada, likit arzında keskin bir düşüş görülmeye devam ediyor.

Bunu MSTR, Square, Tesla, Grayscale ve diğerlerinden gelen taleple eşleştirin ve bunun ne kadar yükselişe geçtiğini anlayın.

– Rafael Schultze-Kraft (@ n3ocortex)

Bir başka popüler piyasa analisti ve CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, Coinbase’de büyük oyuncular tarafından 44K $ seviyelerinde büyük BTC alımları gerçekleşti. Dün Coinbase, yaklaşık 48K $ ‘da güçlü kurumsal alımlar gösteren yaklaşık 13.000 BTC’lik net bir çıkış kaydetti.

13 bin $ BTC Coinbase’den birkaç saat önce çıktı.

Görünüşe göre bu BTC birden fazla Coinbase saklama cüzdanına gitti. ABD kurumsal yatırımcıları hala 48k fiyatından Bitcoin satın alıyor.

Bu şimdiye kadar gördüğüm en güçlü yükseliş sinyali.

 • @ki_young_ju

Ki-Young Ju, büyük oyuncuların 44K $ seviyelerini güçlü bir şekilde savunacağına ve 44K – 48K $ aralığında güçlü bir alım olacağına inanıyor. Bu nedenle, mevcut seviyelerden %10-15 aralığında başka bir Bitcoin fiyat düzeltmesi şu anda olası görünmüyor.

Bu nedenle, son fiyat düzeltmesine rağmen büyük oyuncuların Bitcoin biriktirmeye devam ettiği açıktır. Öte yandan, tarihsel grafik modelleri, Mart ayının son dört yıldır BTC üzerinde aşağı yönlü bir baskı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96