Çarşamba, Kasım 25, 2020

Bitcoin Cash: Yeni coin BCHA 19 dolardan işlem görüyor, hayatta kalmak için mücadele ediyor

Bitcoin Cash ABC (BCHA) şu anda Binance, Gate.io, Poloniex ve Bitfinex’te yaklaşık 19$ ‘lık bir fiyattan işlem görüyor. Düşük hash oranı nedeniyle blok zincirinin uygulanabilirliği hala sorgulanabilir. BCHA, V 0.22.7 ile yeni bir güncelleme yayınladı.

Pazar günü Bitcoin Cash Hard Fork gerçekleşti ve net bir kazanan, yani Roger Ver ve Bitcoin Cash Node (BCHN) çevresindeki kamp ortaya çıktı. Bununla birlikte, en azından “Bitcoin Cash” adı ve “BCH” borsa kodu hakkındaki tartışma netleşti, ancak Bitcoin Cash ABC, uygulanabilir bir blok zinciri için savaşmaya devam ediyor. Binance, Gate.io, Poloniex ve Bitfinex ile Bitcoin Cash ABC (BCHA) en az birkaç tanınmış borsada mevcuttur ve bu borsa kullanıcılarına zaten dağıtılmıştır.

CoinMarketCap’e göre BCHA 11,78 USD’den işlem görmeye başladı. Daha sonra, kripto para, 19-21 ABD Doları aralığına yerleşmeden önce 22,91 ABD Dolarına yükselen önemli bir işlem hacmi kaydetti. Bununla birlikte, artan BCHA fiyatına rağmen, Bitcoin Cash ABC’nin yakında sona ereceğine dair söylentiler de var.

Bunun nedeni, ağın şimdiye kadar elde edebildiği düşük hash gücüdür. Coindance’nin verilerinin gösterdiği gibi, Bitcoin Cash (BCHN) ağı artık neredeyse hard forktan önceki hash rate seviyesine ulaştı. Buna karşılık, BCHA son derece düşük bir seviyede sallanıyor. Bu aynı zamanda, yazı yazılırken yeni fikir birliği kuralları kapsamında 384 bloğun çıkarıldığı ve BCHN blok zincirinin 371 blok ileride olduğu gerçeğine de yansıyor.

bitcoin cash hard fork

Kaynak: https://cash.coin.dance/

Bitcoin Cash ABC kullanıcıları için bu endişe verici bir durum çünkü 15 Kasım’dan bu yana BCHA blok zincirine yalnızca bir avuç madenci bloğu dahil edildi. Sonuç olarak, bir sonraki zorluk ayarlamasına kadar görünürde hiçbir gelişme yokken çok az blok bulunur.

Son iki blok, yazı yazılırken (8:00 UTC) 17 Kasım 21:21 ve 18 Kasım 02:14 UTC’de çıkarıldı. 6 saatten fazla bir blok oluşturulmadı, bu da başlangıçtan beri alışılmadık bir durum değil. Buna göre, bir bloğa dahil edilmesi gereken işlemlerin sayısı buna göre büyüktür. En son BCHA bloğu 17.902 işlem içeriyordu ve önceki blok 14.047 işlem içeriyordu, bu önceki bloktaki 1.674’e göre önemli bir artıştı.

Beklentilerin aksine, şu anda en azından önceki çatallarda olduğu gibi drama ya da “hash savaş” yok. Böylelikle, Bitcoin ABC’nin baş geliştiricisi Amaury Séchet, topluluğun iradesini ve 12 Kasım’daki çatallanmadan önce bir yenilgi olasılığını fark etti. Bu anlamda, bitcoincash.org etki alanını Bitcoin Cash node grubuna ait taraflara da aktardı.

Ayrıca Séchet, ağın madeni parayı bir ödeme aracı olarak kabul eden şirketlere hizmet etmek için hem BCHA hem de BCHN uygulamalarını destekleyeceğini önceden belirtmişti. Şu anda Séchet, BCHA için savaşmaya devam ediyor gibi görünüyor. Birkaç saat önce serbest bıraktı BCHA’nın yeni bir sürümü, V 0.22.7.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,786.49dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30