Bitcoin Cash kısa vadeli Fiyat Analizi: 13 Eylül

coin yorum

Bu ayın başlarında önemli bir değer düşüşü kaydeden Bitcoin Cash, geçen hafta boyunca fiyatının konsolide olduğunu gördü. Altcoin piyasasından beklenene uygun olarak, Bitcoin’in 10.000 $ ‘ın altına düşmesi, önemli miktarda düşüş hissini tetikledi. coinleri Bitcoin Cash gibi, özellikle Eylül ayının ilk haftasında.

Yazım sırasında, Bitcoin Cash 4,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 223 dolardan işlem görüyordu. Geçtiğimiz 24 saat boyunca, BCH’nin 2 milyar dolarlık işlem hacmi kaydettikten sonra yüzde 0,7’lik küçük bir artış kaydettiği gözlemlendi.

Bitcoin Cash 1 saatlik grafik

Kaynak: BCH / USD, TradingView

Bitcoin Cash’in saatlik grafiğine göre, 10 Eylül’den bu yana, kripto para biriminin fiyat hareketi, azalan bir üçgen oluşumunun bir parçası oldu ve önümüzdeki gün, fiyat hareketinin bundan çıkması pek olası değil. BCH’nin basın zamanı işlem fiyatı, kısa vadede madeni paranın fiyat hedefi olan 222 $ ‘lık desteği test etmeye çok yakındı.

Bununla birlikte, BCH önümüzdeki günlerde yükseliş hissinin arttığını fark ederse, kripto para birimi anlık direnç seviyesine doğru yönelebilir. [$225 – $227], son birkaç gündür aşılması oldukça zor olan bir aralık.

Kaynak: BCH / USD, TradingView

BCH için göstergeler göz önüne alındığında, kripto para biriminin önümüzdeki 24 saat boyunca oluşum içinde kalacağı söylenebilir. MACD göstergesi, şu anda üzerinde olan MACD çizgisine yaklaşan Signal çizgisi ile birlikte, baskı anında düşüş eğilimi sınırındaydı. Öte yandan RSI, tarafsız bölgeden uzaklaşıyor ve aşırı satım bölgesine geri dönüyor gibiydi.

Kaynak: CoinMetrics

Piyasanın birçok altcoininde olduğu gibi, Bitcoin ile korelasyon BCH için oldukça güçlüydü ve geçen haftanın fiyat hareketi bu gerçeğin kanıtı. Geçen yıl, BCH-BTC korelasyonu 0,72’den 0,84’e yükseldi ve BCH’yi Bitcoin’in fiyat pazarındaki dalgalanmalara karşı son derece duyarlı hale getirdi.

Sonuç

Alçalan üçgen formasyonunda birkaç gün geçirdikten sonra, BCH bir kopma için yoğun görünüyordu. Bununla birlikte, önümüzdeki 24 saat içinde, kripto para biriminin oluşum içinde kalması ve 222 $ ‘lık desteğe yönelmesi muhtemel. Bununla birlikte, BCH güçlü yükseliş hissiyle aşılırsa, 225 $ ‘lık direnci hedefleyen bir fiyat kırılması oldukça muhtemeldir.

 

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.