Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bitcoin Cash hard fork’u devreye girdi – BCH sahipleri yeni coin’ler alacak mı?

Bitcoin Cash blok zincirinin tartışmalı hard fork’u dün etkinleştirildi, BCHN şu anda ağdaki tüm blokları madenciliği yapıyor. Şu anda yeni kripto paraların olup olmayacağı veya BCH ABC blok zincirinin “kaybolup kaybolmayacağı” hala tartışmalı.

Bitcoin Cash’in geliştiricileri şaşırtmadı. Ağın yeni bir çatalının ağustos ayında duyurulmasının ardından, yeni bir sert çatal dün 15 Kasım’da etkinleştirildi. Şu anda, Bitcoin Cash ABC (BCH ABC) ve Bitcoin Cash Node (BCH ABC) geliştirici ekipleri arasındaki anlaşmazlıkta açık bir kazanan var, BCHN.

 Coindance’ye göre , 73 bloğun tamamı hard forktan sonra BCHN yazılımı kullanılarak bir madencilik havuzundan çıkarıldı ve hiçbiri BCH ABC kullanılarak çıkarılmadı. Her iki rakip tarafın hash oranına bakıldığında da BCHN’nin madencilerin çoğunu kazandığını gösteriyor. Bununla birlikte, grafik aynı zamanda sert çataldan sonra hash oranında keskin bir düşüş olduğunu da gösteriyor.

Kaynak: https://cash.coin.dance/

BCHN’nin “zaferi” sürpriz değil. Hard fork’tan önce bile, madencilerin% 80’i BCHN’yi desteklediklerinin belirtmiştiler, muhtemelen en azından BCH ABC’nin kendi anlamlarında bir değişiklik getireceği için değil. Bu BCHN’nin “orijinal” Bitcoin Cash olarak “BCH” hisse senedi sembolünü miras alacağını varsayılabilir.

Dahası, çoğu büyük kripto borsası önceden BCHN’yi destekleyeceklerini açıklamıştı. Bunlardan biri Coinbase, 05 Kasım’da BCHN’yi destekleyeceğini zaten açıkladı:

Hard fork önce Coinbase, BCHN düğümlerini çalıştıracak ve bunun baskın zincir sonrası çatal olmasını bekler. […] Çatal tamamlandığında, lütfen http: // coinbase.com veya Coinbase Pro’daki BCH ABC çatallı jeton gönderimlerini / alımlarını DESTEKLEMEYECEĞİMİZİ unutmayın.

Ancak Binance, çataldan sonra borsanın da dağıtacağı iki coin olma olasılığını dışlamadı. 3 Kasım’da Binance şunları yazdı:

Bitcoin Cash ABC (BCHA) ve Bitcoin Cash Node (BCHN) çekişmeli hard fork ile ortaya çıkABİLİECEK senaryo şunlardır:

Senaryo A:  Çatal, iki rakip zincirle sonuçlanır. Binance, en çok iş yapılan zincirden BCH’li kullanıcılara kredi verİR. Daha sonra, yukarıda belirtildiği gibi 2020/11/15 12:00 PM ‘de BCH bakiyelerinin görüntüsüne dayalı olarak 1: 1 oranında azınlık zincirindeki madeni parayla kullanıcıları da kredilendireceğiz. Bu dağıtımla ilgili BİLGİ ayrıntıLI bir duyuruda açıklanacaktır.

Senaryo B:  Yeni jeton yaratılmadı. Binance daha sonra BCH ile para yatırma ve çekme işlemlerine mümkün olan en kısa sürede devam edecektir.

BCH ABC’nin uygulanabilir bir blok zinciri oluşturmak için yeterli karma gücü çekip çekemeyeceği belli değildi. Bununla birlikte, “bedava para” olmaması ve BCH ABC blok zincirinin teorik olarak “ortadan kalkması” mümkün olabilir.

Son olarak 7 günde borsalara 335 milyon dolarlık 1 milyon 300 bin BCH girişi olduğu görüldü.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09