Cuma, Şubat 26, 2021

Bitcoin Cash Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin Cash’in fiyatı, Bitcoin’in çöküşünün ardından hala kırmızıydı ve grafiklerde düşmeye devam edebilir. Basın zamanında, BCH 8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti ve Chainlink’ten hemen sonra dünyanın dokuzuncu en büyük kripto para birimiydi.

Fiyat listelerinde Bitcoin Cash’in fiyatı ayı bayrağından fırlamıştı ve hedefine çok yakındı. Bununla birlikte, Bitcoin’in ne kadar aşağı yönlü olduğu düşünüldüğünde, BCH %4-5’lik bir düşüşün ardından desteğe dokunabilir.

Bitcoin Cash 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BCHUSD

Bitcoin Cash’in fiyat konsolidasyonu 9 Ocak’ta 654 $ ‘lık zirveye ulaştıktan sonra başladı ve aynı şeyi grafiklerde bir çöküş izledi. Yükselen bir kanala konsolidasyon, BCH’nin daha yüksek trend olma şansını kötüleştirdi. Doğru zamanda düşen Bitcoin, BCH’nin bu kanaldan kopmasına neden oldu ve baskı süresi ticaret seviyesine% 25 düşüş sağladı.

Bununla birlikte, BCH için teorik hedef %31 idi, yani %5’lik bir düşüş hala ufukta görülüyordu.  %5’lik bir düşüş, BCH’yi iki hafta önceki zirvesinin neredeyse yarısı olan 378 dolara çıkarır.

RSI göstergesi aşırı satım bölgesinde bir sıçrama kaydetti ve alıcıların bu düşüşü satın almak için çoktan sıraya girdiğini gösterdi. Bununla birlikte, fiyatın düşüp düşmeyeceğini ve ne zaman düşeceğini, RSI’yi aşırı satım bölgesine itecek bir şey henüz görülmedi.

Stokastik RSI göstergesinde de benzer bir oluşum gözlemlendi, aynısı aşırı satım bölgesinde de vardı. RSI’dan farklı olarak, Stokastik RSI zaten alıcıların ilgisinin arttığını vurgulayarak düşüş eğilimi göstermişti.

RSI veya Stokastik RSI’dan farklı olarak, MACD göstergesi hem hızlı hem de yavaş hareket eden hatların hala sıfırın altında olduğunu gösterdi. Ancak çizgiler birbirine yaklaşarak potansiyel bir yükseliş geçişine işaret ediyordu.

Sonuç

Teorik hedefler, düşüşün hala BCH’nin kartlarında olabileceğini öne sürerken, göstergeler daha yükseğe çıkma zamanının geldiğini öne sürdü. Teknik göstergelerden gelen yükseliş göstergeleri, bu düşüşün asla gelmeyebileceğini ima etti. Bununla birlikte, fiyat yükselirse, üst trend çizgisi iyi bir direnç alanı veya acil bir hedef olacaktır.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09