Pazar, Kasım 29, 2020

Bitcoin Cash (BCH) dibi boyladı! Altcoinleri ne bekliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı ile piyasa hakimiyeti arttıkça altcoin yatırımcıları maalesef ki gülemiyor. Özellikle Bitcoin Cash’in (BCH) fiyatının tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşması acı bibere katkıda bulunuyor.

Coinotag Markets ve çeşitli istatistik kaynaklarından alınan verilere göre, 10 Kasım itibarıyla BCH / BTC paritesi tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi.

Bitcoin Cash Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Cash TL (BCH TL)

Aralık 2018’de bir önceki rekor düşüş 0,0245 idi.

Bitcoin Cash fiyatında yeni dipler görüldü

Bitcoin ağından bir hard fork ile ayrılan kripto para birimine olan ilgi de yatırımcılar Bitcoin’e ve merkezi olmayan finansmana (DeFi) düştükçe azaldı. Verilere göre, 15 Kasım’da Bitcoin Cash ağının bir kez daha hard fork yapacağına dair duyuru da kripto para destekçilerinin umutlarını azalttı.

Haftalık BCH / BTC paritesi grafiği. Kaynak: TradingView

Dolar açısından, Bitcoin Cash, son üç ayı koridorda 230 ila 280 dolar arasında dalgalanarak geçirirken, Bitcoin fiyatının üçte biri kadar yükseldi.

Litecoin en düşük haftalık kapanışı vurdu

Litecoin (LTC) fiyat verileri de benzer bir yapıya sahip. LTC / BTC çifti, 10 Kasım’da 0,0038’den işlem gördü ve Mart 2017’den bu yana en düşük seviyesi olan 0,003 BTC hattına yaklaştı.

Haftalık grafikte parite tarihin en düşük kapanışına ulaştı.

Litecoin Fiyat Endeksi: 1 Litecoin – TL (LTC TL)

Haftalık LTC / BTC paritesi grafiği. Kaynak: TradingView

Bazı yatırımcılar gelecek yıl altcoin sezonunun geri dönüşünü tahmin etmeye devam ederken, Bitcoin’in pazar hakimiyeti Haziran ayından bu yana en yüksek seviye olan yüzde 64’e ulaştı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09