Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin Cash, Basic Attention Token, DigiByte Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in 36.000 $ işaretinin üzerinde stabilize olmasının ardından, daha geniş altcoin pazarı dünkü düşüşün ardından kayıplarını azaltmayı başardı. Bitcoin Cash ve DigiByte gibi altcoinler, alıcılar piyasanın kontrolünü ele geçirmeye çalışırken grafiklerde yükselmek isterken, altcoin yeşil renkte yanıp sönerken ve 0,265 dolarlık direnç seviyesini izlerken BAT iyileşme yolunda ilerliyordu.

Bitcoin Cash [BCH]

Kaynak: BCH / USD, TradingView

Bitcoin Cash, Boğalar devreye girdikten ve dün yapılan kayıpların bir kısmını hafiflettikten sonra 500 $ işaretini geri kazanmayı başardı. Basın anında BCH, son 24 saatte %3,5 düşüşle 496,34 dolardan işlem görüyordu. Fiyat da 654.32 $ ‘lık yerel yüksek seviyesinden oldukça uzaktı, ancak göstergeler momentumun kısa vadede boğalara doğru kayabileceğini gösterdiğinden iyimserlik vardı.

Stokastik RSI aşırı satım bölgesinden kuzeye doğru ilerliyordu. Endeks aşırı alım bölgesine doğru hareket ederse, fiyat 551.16 $ ‘dan ani direncini devirebilir.

Ayrıca, Bakiye Hacmi, alıcı sayılarındaki bir artışın kripto para biriminin yükselen fiyat hareketini destekleyebileceğini gösterdi.

Basic Attention Token [BAT]

Kaynak: BAT / USD, TradingView

Basic Attention Token 0,208 dolardan geri döndü ve kripto varlığın 24 saat içinde %7’nin üzerinde artmasıyla 0.239 dolar seviyesini geri aldı. Yakın gelecekte, boğalar, daha geniş altcoin piyasasında bir toparlanma ortasında 0,265 $ direnç seviyesinin üzerinde bir hareketi hedefleyebilir.

MACD, histogramdaki kırmızı çubukların uzunluğu düştüğü için piyasada düşüşün düştüğünü gösterdi. Hızlı hareket eden çizgi, Signal hattını yakalamak istiyordu ve yükseliş eğilimi, fiyat ölçeğini anlık direncinin üzerinde görebiliyordu.

Göreceli Güç Endeksi tarafsız bölgede olmasına rağmen aşırı alım bölgesine doğru bir hareket olduğunu gösterdi.

DigiByte [DGB]

Kaynak: DGB / USD, TradingView

DigiByte’ın grafikler üzerindeki hareketi, birkaç denemeye rağmen 0,03 $ direnç seviyesini aşamadığı için son yedi gün içinde oldukça düzensizdi. Aslında, DGB, yukarıda belirtilen direnç seviyesinin üzerine çıkmaya yönelik son girişiminin ardından 0,022 Dolar seviyesine yenik düştü.

Ancak alıcılar, son birkaç işlem seansında fiyatı çoklu direnç seviyelerinin üzerine çıkarmayı başardılar ve 0,029 dolara doğru bir hareket gördü.

Bollinger Bantları, fiyatta yüksek derecede oynaklık gösterdi. Alt bantta işlem yaptıktan sonra fiyat yükseldiğinden, kartlarda bir tersine dönüş olabilir ve DGB, 0.029 $ ‘lık dirence doğru Sinyal hattının üzerine çıkabilir.

Öte yandan, Müthiş Osilatör, bir tersine dönüş ile aynı fikirde değil gibi görünüyordu ve kırmızı çubuklar denge işaretinin altına doğru uzadıkça düşüş momentumunun yükseldiğini gösterdi. Fiyat düşerse, anında desteğini bir kez daha test edebilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34