arama

Bitcoin Cash 4 Şubat 2020 Yorumu ve Fiyat Analizi

bitcoin haberleri

4 Şubat 2020 Bitcoin Cash Coin Yorum ve Fiyat Analizi – Çıkışa Geçmeden Önce Düşüşe Geçebilir mi? 18 Şubat tarihinde 0,045 ₿ (BTC) bölgesine ilerledikten sonra bir gerileme hareketine başlayan Bitcoin Cash (BCH) fiyatı bir simetrik üçgen formasyonu yapmaya başladı. Altcoin Haberleri‘nde bu hafta BCH dikkatleri üzerine topluyor.

Bitcoin Cash 4 Şubat 2020 Yorumu

  • BCH güncel işlem kanalının dışına çıktı.
  • Bitcoin Cash Fiyatı bir altın geçiş yaptı.
  • BCH bir simetrik üçgen içerisinde hareket ediyor.
  • 0,045₿ ve 0,052₿ bölgelerinde direnç bulunuyor.

Kripto para yatırımcısı ve analist @imBagsy Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, BCH fiyatının 0,039₿ desteği üstünde tutunmaya devam etmesi durumunda uzun vadeli işlem kanalının üst sınırının bulunduğu 0,053₿ seviyesine doğru ilerleyebileceğini ifade etti.

bitcoin cash

BCH Önceki Kırılma

Bitcoin Cash 4 Şubat 2020 Yorumu: 14 Şubat 2020 tarihinde BCH 2019 senesinin Temmuz ayından beri içerisinde bulunduğu işlem kanalının dışına çıkmayı başardı. Kırılan bu kanalın alt limiti 0,026₿, üst limiti ise 0,0325₿ seviyesindeydi.

Kırılma hareketi ardından fiyat ilerlemeye devam etti fakat 0,045₿ bölgesindeki direnci aşmakta zorlandı ve sonrasında geri çekilmeye başladı.

Bitcoin Cash 4 Şubat 2020 Yorumu  Grafik

Kırılma hareketinin gerçekleştiği dönemde 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalama seviyesi üstüne çıkarak bir altın geçiş yapmış oldu. Fiyat bu seviyelerin üstünde kalmaya devam ediyor ve henüz buraya geri çekilerek bu hareketli ortalamaları destek olarak tasdiklemedi. Bu sebeple fiyatların yükseliş hareketine devam etmeden önce bir düzeltme yapması beklenebilir.

Ek olarak BCH direnç bölgesine her yaklaştığında geri çekilerek satıcıların bu bölgede aktif olduğunu gösterdi.

bitcoin cash

18 Şubat tarihinde belirlediği zirve seviyesinden beri BCH bir simetrik üçgen içerisinde dalgalanmaya başladı. An itibarıyla bu formasyonun üst sınırının yakınlarında fiyatlanan BCH, bir kaç kez bu seviye üstüne ilerlemiş olsa da burada bir kapama yapamadı.

Diğer yandan 0,038₿ bölgesinde bulunan üçgenin alt sınırının kırılması durumunda yukarıda bahsedilen hareketli ortalamalar destek olarak onaylanabilir.

Bitcoin Cash Fiyat Tahmini

BCH’nin bir sonraki istikrarlı hareketini yapması için bu simetrik üçgen formasyonunun dışına çıkması gerekebilir. Günlük grafikte RSI göstergesi, 25 Aralık tarihinden beri 50 seviyesi üstünde hareket ediyor ve uzun vadeli bir yükseliş trendinin aktif olduğunu gösteriyor.

4 ocak 2020 bitcoin cash

Üçgen formasyonunun yukarı yönlü kırılması durumunda 0,052₿ bölgesi hedef olarak belirlenebilir.

Özetlemek gerekirse BCH simetrik bir üçgen formasyonu içerisinde fiyatlanıyor. Yukarı yönlü bir kırılma ihtimali olsa da öncesinde bir düzeltme gerilemesinin gelmesi olası görünüyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir! Kripto Para Analistlerinin Görüşlerinden Derlenmiştir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me

Share via
Copy link
Powered by Social Snap