Bitcoin Büyük Bir Kırılmanın Eşiğinde Olabilir!

Bitcoin-BTC freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin boğaları ve ayıları için 42.000 dolar bölgesi giderek daha önemli bir savaş alanı haline geliyor.

Zincir üstü analisti Willy Woo, Bitcoin’in önümüzdeki denemelerinde 42.000 dolar direnç seviyesinin kırılacağını iddia etti.

Ani Artışlar Olabilir!

Araştırmacı boğa benzetmesini, varlığı daha uzun süre tutmak için BTC satın alan yatırımcıları izleyen bir ısı haritası olan Rick Astley göstergesine dayandırdı.

Gösterge daha önce yatırımcıların belirli teknik direnç seviyelerinin altındaki alım faaliyetlerine dayanarak Bitcoin fiyatında ani artışlar olacağını tahmin etti.

longg
Bitcoin zinciri üzerindeki ısı haritası

Ancak Woo, güçlü uzun vadeli yatırımcıların Bitcoin arzını 42.000 doların altında azalttığını belirtti. Bunun da kripto para biriminin bu seviyenin üzerinde kapanma beklentilerini artırdığını kaydetti.

Woo, uzun vadeli yatırımcıların bu fırsatı biz direnç altındayken büyük miktarda BTC toplamak için kullandığını da ekledi.

Açıklamalar Bitcoin’in destek olarak 40.000 dolar psikolojik direnç seviyesini geri almasından bir gün sonra geldi.

Bitcoin Psikolojik Direnç Seviyesinin Üzerinde!

BTC, yaklaşan kar alma duyarlılığına rağmen fiyat tabanının üzerinde işlem görüyor. Yazım sırasında lider kripto para birimi 40.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü beklentileri, 40.000-42.000 dolar bölgesinin üzerindeki boğa girişimlerini reddetme eğilimi nedeniyle sınırlı görünüyordu. Ayrıntılı olarak parite, 19 mayıstaki çökşün ardından bir çok kez bu seviyeyi kırmayı denedi.

BTC-GRAFIK06
BTC/USDT günlük grafiği

Ancak her seferinde, bölgedeki güçlü satış baskısı pariteyi 30.000-35.000 dolar aralığına doğru düşürüyor.

Woo’ya göre arz sıkışıklığı yüksek seviyelere çıkabilmenin kilit anahtarı.

BTC Arzı Ne Durumda?

Woo, piyasalarda Bitcoin’in tükendiği sonucuna varmak için kendi “Sıvı Arz Şoku” göstergesini vurguladı.

sivi-arz-soku
Fiyatı ile ilgili Bitcoin arz şoku

Sıvı Arz Şoku, yatırımcıların satın alamayacakları kripto paraların satın alabilecekleri kripto paralara karşı oranıdır. Woo, güçlü yatırımcıların elindeki kripto paraları spekülatif yatırımcıların elindeki kripto paralara bölerek arz şokunu hesaplar.

Uzun vadeli yatırımcılar kripto paraları kilitlemeye devam ettikçe mevcut piyasada arz sorunu ortaya çıkacaktır. Woo, arz sıkışıklığı Bitcoin’i 55.000 dolara yükseltebileceğini sözlerine ekledi.

BTC’nin 10 bin dolar olarak fiyatlandırılmış olduğu 2020 4. çeyreğinden bu yana böyle bir arz şoku fırsatı görmedim. Ancak bundan sonraki aylarda 60 bin dolar olarak yeniden fiyatlandırılacak. Arz şokumuz hala beklenen daha yüksek fiyatlarla devrede.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster