Perşembe, Ocak 21, 2021

Bitcoin bu nedenlerden dolayı tekrar 12.000 $ ‘a düşmeyecek

Glassnode verileri, Bitcoin için pozitif bir yatırım oranını ve BTC’nin mevcut fiyatına güveni gösteriyor. Analistler, Bitcoin’in tekrar 12.000 dolara düşme şansı pek olası değil.

Kasım ayındaki Bitcoin rallisi ivme kaybetti, Bu nedenle fiyat haftasonuna kayıplarla yaklaşıyor. Şu anda, Yatırımcılar daha temkinli görünürken, Kurumsal benimseme kripto para biriminin arkasındaki ana itici güç olmaya devam ediyor. Son fiyat gelişmeleri göz önüne alındığında, Şu anda analistler arasında bir sonraki hamle konusunda bir fikir birliği yok. Ancak Bitcoin yükseliş göstergeleri basmaya devam ediyor.

Yayınlandığı tarihte Bitcoin, son 24 saat içinde yatay hareketle (% -0,7) 17.800$ ‘dan işlem gördü. Haftalık grafikte, Kripto para birimi %5,6 kayıp gösterirken, Aylık grafik %18,2’lik bir kazançla hala yeşil kalıyor.

BTC’nin fiyat mevcut seviyelerine olan güven. En son analizinde Rager, Fiyatın 12.000 $’a düşme ihtimalinin düşük olduğunu tahmin ediyor. Kripto para birimi daha yüksek seviyelerde hareket etmeye devam ediyor. Yatırımcılar ana destek olarak 18.100 $ ‘ı yakından izlemelidir.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/Josh_Rager/status/1336780086247387137

Rager’ın hissi bir Glassnode raporuna karşılık gelir. Ölçümlerine göre Bitcoin, Risk Rezervi Metriğinde yeşil bölgesinde yer alıyor. Bu, yatırımcıların, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, BTC’nin mevcut fiyat aralığını koruyacağından hala emin olduklarını gösteriyor.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://insights.glassnode.com/the-week-on-chain-week-49-2020/

Yukarıdaki ölçüt ayrıca Bitcoin’in ödül / Risk oranının uzun bir pozisyona girmenin çekici olduğunu da gösteriyor. Ayrıca Glassnode, Bozulan Para Günleri (CDD) metriğindeki artışın, Uzun vadeli yatırımcıların BTC’nin fiyatını aşağı çeken satış baskısında bir artış yarattığını gösterdiğini belirtti. Bu nedenle, Glassnode, Mevcut fiyat aralığında daha büyük bir oynaklık tahmin ediyor ve aşağıdakileri ekledi:

Tarihsel olarak, CDD boğa koşusu sırasında artar, ancak genellikle en yüksek (…) tarihsel eğilimlerden önce zirveler, satın alma baskısının bu aktiviteyi uzun vadede telafi etmekten daha fazlasını yapacağını gösterir.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://insights.glassnode.com/the-week-on-chain-week-49-2020/

Balinalar birikiyor – arz krizi mi başlıyor?

Bir başka yükseliş argümanı da Bitcoin balinaları ve mevcut duyguları. Twitter analisti “NFT_Maximalist” e göre, Bitfinex’teki balinalar bir birikim aşamasında. Bu nedenle o tahminler BTC muhtemelen mevcut fiyat aralığını koruyabilecektir:

14k aldığımızı veya ayıların sahip olduğu çılgın hedefler olduğunu sanmıyorum, ancak bu kadar düşük gidersek, tekrar 10k’daymışız gibi topların derinlerine gitme zamanı.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/NFT_Maximalist/status/1336379403828305922/photo/1

Scott, Geçen hafta yaklaşık 700 milyon doların borsalardan kaldırıldığını tahmin ediyor. Bu eğilim devam ederse, CoinCorner’in CEO’sunun belirttiği gibi, Şüphesiz BTC’nin fiyatı üzerinde uzun vadeli olumlu bir etkisi olacaktır:

Bunu tekrarlıyorum, ancak gözümüzün önünde #Bitcoin likidite krizi yaşanıyor. Borsalardan kaldırılan #Bitcoin düşmeye devam ediyor.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/CoinCornerDanny/status/1337013384588521472

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,256.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19