Bitcoin (BTC) Yorum Analizi: Hedef, Yükseliş, Fiyat Beklentileri

bitcoin-analiz-1

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin (BTC) yorum analizimizle birlikte, Bitcoin hedef seviyeleri, yükseliş ve fiyat beklentilerini inceleyeceğiz. Analizimiz kısa ve orta vadeli grafikler ile aktarılırken, BTC için önemli destek ve dirençleri de kapsamaktadır. İşte Bitcoin yorum analizimizin detayları…

Lider kripto para birimi Bitcoin geçen hafta 57.000 dolar seviyelerinden 42.000 dolar seviyelerine kadar sert bir düşüş yaşadı. BTC’nin bu düşüşü son bir kaç aydaki rallinin sonladığına dair güçlü sinyaller veriyor. Bitcoin’in son sert düşüşleri ile birlikte genel kripto para piyasası da sert düşüşler yaşadı. Lider altcoin Ethereum 4.000 dolar seviyesinin altına kadar düşerken Solana ise 240 dolar seviyelerinde 170 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Çoğu altcoin BTC’ni net bir trend yönü belirlemesine göre fiyat hareketlerine devam edecektir. BTC teknik ve fiyat yorum analizimize başladığımız sırada 51.000 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin Yorum Analizi ve Kısa Vadeli Fiyat Hareketi

Bitcoin-12.07-11

Bitcoin yorum analizi ile birlikte Bitcoin’in kısa vadedeki fiyat beklentilerine, potansiyel fiyat hareketlerine değineceğiz. Yukarıda gördüğünüz kısa vadeli 4 saatlik grafikte, BTC fiyatının son sert düşüşlerin ardından bir tepki yükselişi yaşadığı gözlemleniyor. Lider kripto para birimi için bu tepki yükselişinin 53.700 dolar seviyesi ile sınırlı kalması muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyesinin aşılması halinde düşen trend çizgisine doğru bir yükseliş yaşanabilir.

BTC için aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 50.500 dolar destek seviyesi olacaktır. Bu destek seviyesinin altındaki fiyat hareketleri ile 48.000-49.500 dolara güçlü destek seviyesinin tekrardan test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak ayıların satış baskısını arttırması halinde 45.000 dolar seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleşebilir. BTC için aşağı yönlü sert fiyat hareketlerinde ise 42.000 dolar seviyelerinin tekrardan test edilmesi muhtemel olacaktır.

Bitcoin Hedef Fiyatı ve Yükseliş Beklentileri

Bitcoin-12.07-12

Bitcoin (BTC) teknik analizimizle birlikte, BTC’nin potansiyel hedefleri ve yükseliş beklentilerini ele alacağız. Yukarıda gördüğünüz 4 saatlik grafikte, BTC fiyatının 20 MA hareketli ortalamanın üzerine yükseldiğini gözlemleniyor. BTC için yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi halinde ise 50 MA hareketli ortalamanın test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak bu seviyenin aşılması ve üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması halinde lider kripto para birimi için yeni yükselişler başlayabilecektir.

Göreceli Güç Endeksi yarım çizgi üzerinde pozitif seyrediyor. RSI’ın yarım çizgi üzerinde seyrine devam etmesi halinde lider kripto para birimi için negatif fiyat hareketlerinin pozitif olarak devam etmesi muhtemel olacaktır. Ancak lider kripto para birimi için 53.700 dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı fiyat hareketleri sağlanamadığı sürece bu son yukarı yönlü fiyat hareketleri, sert düşüşün ardından gelen tepki yükselişi olarak kalacaktır. Bu yüzden yatırımcıların düşüşlere karşı kendilerini korumaları için fomoya kapılmadan dikkatli ve kendi kararları doğrultusunda işlem açmaları önemlidir.

Bitcoin Destek ve Dirençler

Önemli Destek Seviyesi

Önemli Direnç Seviyesi

48.000-49.500

52.000-53.700

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook