Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP) Yükselişi ve Balinalar

Kripto pazarlarında Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP)’de ralli ile birlikte, balinaların faaliyetlerinde de önemli bir artış var.

Son 24 saat içinde, BTC balinaları diğer cüzdanlara 209,4 milyon dolar değerinde toplam 26.018 Bitcoin aktardı. Öte yandan, piyasa değeri açısından üçüncü büyük kripto varlığıdır. Aynı şekilde, 37,2 milyon dolarlık bir hareket gözlemlendi.

Bu işlemler arasındaki en büyük işlem, Coinbase’in sahip olduğu kripto varlık depolama platformu Xapo’daydı ve bir seferde 41.6 milyon dolarlık 5.000 BTC transferi yapıldı. Başka bir büyük transfer, kripto borsası Bitfinex’te gerçekleşti ve 33.4 milyon dolar değerinde 4.000 BTC değerinde bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı. Başka bir büyük transfer olan 33.4 milyon dolarlık 4.000 BTC, kripto borsası Bitfinex’ten bilinmeyen bir cüzdana gönderildi.

Kripto transfer izleyicisi Whale Alert’e göre, son 24 saat içindeki en büyük 16 transferden 12’si borsaların kendilerine ait değil. Bu 12 en büyük hareket, bilinmeyen bir cüzdanla yapılan bir alışverişten meydana geldi. Bu, BTC satın alan ve varlıklarını güvenlik nedeniyle özel cüzdanlara taşıyan tüccarların hareketi olarak yorumlanmaktadır. Son 4 transfer, önde gelen kripto varlığı bir borsadan diğerine geçtiğinde gerçekleşti.

Öte yandan, San Franciso merkezli RippleThere de transferde benzer bir artış var. Şirketin 100 milyar XRP’nin yarısından fazlasına sahip olduğu biliniyor. Ripple Kendi başına bir cüzdana 11.5 milyon değerinde 50.000.000 XRP gönderdi.

Buna ek olarak, bilinmeyen büyük XRP sahipleri iki işlemde 26,5 milyon değerinde 117,5 milyon XRP transferi yaptı.

Bu arada, en büyük stabilcoin üreticelerinden Tether USDT’yi zorlamaya devam ediyor. Pazar değerini sadece Nisan ayında 1 milyar dolardan fazla artıran Tether, Bitcoin fiyatını yükseltmek için USDT kullanmakla suçlanıyor. Öte yandan Tether, hamlelerinin sadece 1 doları 1 USDT olarak tutmak olduğunu savunuyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96