Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Ücretleri 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Bitcoin ve Ethereum'un işlem ücretleri, son kripto düşüşünden sonra piyasalar soğudukça altı ayın en düşük seviyelerine düştü.

btc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin kullanarak bir işlem gerçekleştirmenin ortalama fiyatı, Nisan ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.77 dolardan yaklaşık 7.20 dolara düştü – sadece altı hafta içinde yüzde 88’lik bir düşüş.

Düşen Bitcoin işlem ücretleri, 10 Mayıs’ta 67 milyar dolardan bu yazı itibariyle 30 milyar dolara buharlaşan günlük hacimlerle birlikte genel piyasa faaliyetindeki düşüşten kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Meteorik 2021 kripto boğa koşusu, Bitcoin veya Ethereum ana ağı kullanımıyla ilişkili ortalama işlem ücretlerinin son aylarda sık sık görülmemiş seviyelere fırladığını gördü.

Şubat 2021’de, Bitcoin’in ücretleri Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin eklediğini 8 Şubat’ta duyurmasının ardından iki hafta içinde neredeyse üç katına çıktı.

Bitcoin ücretlerinin ortalama fiyatı, BTC fiyatının 14 Nisan’da 64,804 dolarlık yerel bir zirveye ulaşmasının ardından 21 Nisan’da tekrar 62,77 dolarlık rekor bir yüksek seviyeye yükseldi. Bitcoin’in ücretleri, 21 Nisan’da zirveye ulaştı. Tüccarlar zirvelere yakın para kazanmak için birbirleriyle yarışırken zayıflık göstermeye başladı.

Elde edilen veriler ayrıca, ortalama Ethereum ücretlerinin 20 Mayıs’ın rekor yüksek seviyesi olan 72.21 dolardan sadece 4.80 dolara düştüğünü ve iki haftadan kısa bir sürede yüzde 93’lük bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Ethereum destekli merkezi olmayan finansın ve ödenemez tokenlerin artan şekilde benimsenmesi, yılın başında 3,50 dolardan ortalama ücretlerin Şubat ayı sonunda yaklaşık 40 dolarlık yeni zirvelere yükseldiğini gördü. Ethereum’un işlem ücretleri en son 19 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 71.21 doları gördü.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!