Bitcoin (BTC) Satın Alan Şirketlerin Çoğu Düşüşte!

Bu ayki şiddetli kripto para piyasası erimesinin sonuçları, hisse senedi piyasalarına akmış gibi görünüyor ve kripto varlıklarına maruz kalan firmalar Mayıs ayında önemli kayıplar görüyor.

tesla
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nisan ayı, Bitcoin (BTC) ve diğer önde gelen kripto para birimlerinin en az yüzde 50 oranında düştüğünü, BTC’nin 10 Mayıs’ta yaklaşık 60.000 dolardan düşerek geçen hafta 30.000 dolarlık desteğe dokunduğunu gördü.

Rezervlerinde tutulan BTC sayısına göre halka açık en büyük şirket olan MicroStrategy, hisse fiyatının Nisan sonunda 657 dolardan 21 Mayıs itibariyle yaklaşık 450 dolara düştüğünü gördü – üç hafta içinde yüzde 31.5 düşüş.

Tesla, Nisan sonunda 709 dolardan 21 Mayıs’ta 581 dolara düşen hisseleri ile bu ay da bir darbe aldı. Tesla, 12 Mayıs’ta araç filosu için kabul edilen bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i askıya almasına rağmen, firma rezervlerinden 43.200 BTC’den herhangi birini sattığını henüz açıklamadı.

Bununla birlikte, Çinli akıllı telefon üreticisi ve uygulama geliştiricisi Meitu’nun Mart ve Nisan aylarında BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın 49,5 milyon dolar yatırım yaptığı bildirilmişti. Meitu hisse fiyatı ise nisan sonundan bu yana kabaca 0,31 dolardan 0,26 dolara yüzde 19 düştüğünü gördü.

Japon çevrimiçi oyun firması Nexon ise 28 Nisan’da 100 milyon dolarlık BTC alımını açıklamıştı. Nexon’un hisse fiyatı o zamandan beri Nisan sonunda 33.35 dolardan salı günü 23.49 dolara yaklaşık yüzde 30 düştü.

Bununla birlikte, bazı analistler, teknoloji ve kripto sektörlerindeki satışların enflasyonla ilgili endişelerle daha da kötüleşebileceğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 38,183.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!