Bitcoin (BTC) Makroekonomik Olarak Yükselişte!

Bitcoin'in (BTC) enflasyona karşı değer koruması olarak düşünülmesi, Bitcoin'e olan ilginin artmasına ve değer kazanmasına neden oluyor.

Bitcoin BTC
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mevcut Bitcoin tutma senaryosunu öncekilerden ayıran tek faktör ABD’nin trilyon dolarlık açıkları. Dünyanın en büyük ekonomisi, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en yüksek bütçe teklifi oranına geri döndü. Cuma günü, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 2022 için 6 trilyon dolarlık harcama planı açıkladı.

Piyasadaki en büyük korkulardan biri, artan hükümet harcamalarının enflasyonda çarpıcı bir artışa yol açmasıdır.

Bitcoin’e olan talep, enflasyon karşıtı anlatı için kurumsal yatırımcılar arasında arttı. Destekleyenler, arzda yalnızca 21 milyon BTC tokeni olduğunu ve bu da onu sonsuz yazdırılabilir bir ABD doları karşısında ideal bir değer deposu haline getirdiğini belirtti.

microstrategy

Tesla, Square, MicroStrategy ve Ruffer Investments gibi şirketler nakde alternatif olarak bilançolarına Bitcoin eklediler. Stan Druckenmiller, Paul Tudor Jones ve Mike Novogratz gibi milyarder yatırımcılar da yatırım portföylerinin önemli bir bölümünü Bitcoin’e tahsis ettiler.

Temeller, Bitcoin’e bir yükseliş desteği sağlamaya devam ediyor.

Kraken’de büyüme pazarlaması direktörü Dan Held, “Bitcoin bu an için yapıldı.” dedi. “İnsanlık tarihindeki en büyük para basım operasyonundayız ve Bitcoin tek çıkış yolu.” 

Ayrıca bir zincir üstü veri platfromu analistleri Bitcoin’deki “ikili pump” ihtimaline dikkat çekti. Analize göre Bitcoin’in, 2013 yılına benzer bir ani yükseliş yaşama ihtimali mevcut.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 39,900.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!