Bitcoin (BTC) Konferansında Tarih Yazıldı!

bitcoin konferansı
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında, El Salvador’un başkanı Nayib Bukele, bir Zoom sunumu aracılığıyla ortaya çıktı ve önümüzdeki hafta Bitcoin’i yasal olarak tanıyan bir yasa tasarısı sunmayı planladığını kaydetti. Bukele, bir Bitcoin ödeme firması ile bir ortaklık olduğunu açıkladı.

İlerici Başkan Nayib Bukele, Bitcoin’in El Salvador’da Yasal Olacağını Söyledi!

Ülkenin başkanı Nayib Bukele, Miami’deki Bitcoin 2021 konferansında El Salvador’un BTC desteğini açıkladığı için El Salvador, Bitcoin’i (BTC) yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke olmak istiyor. Bukele, ülkenin Jack Mallers tarafından oluşturulan bir ödeme şirketi olan Strike firması ile bir ilişki kurduğunu açıkladı. Mallers, konferans sırasında “Bitcoin için dünya çapında duyulan atış.” olarak düşeceğini açıkladı. Mallers şunları ekledi:

Burada dönüştürücü olan şey, Bitcoin’in hem şimdiye kadar yaratılmış en büyük rezerv varlık hem de üstün bir parasal ağ olmasıdır. Bitcoin tutmak, gelişmekte olan ekonomileri itibari para enflasyonunun olası şoklarından korumanın bir yolunu sunuyor.

El Salvador başkanı Nayib Bukele ise şu açıklamaları yaptı.

Önümüzdeki hafta, El Salvador’da Bitcoin’i yasal ihale haline getirecek bir yasa tasarısını kongreye göndereceğim. Kısa vadede bu, istihdam yaratacak ve finansal katılımın sağlanmasına yardımcı olacak.

Bunun sonucunda El Salvador, Dünya’da Bitcoin’i yasal hale getiren ilk ülke oldu.

El Salvador başkanının tasarıyı sunacağını açıklamasının ardından konferans katılımcıları heyecandan çılgına döndü. Haber tabii ki kripto forumlarında viral oldu. Nayib Bukele, 2019’da göreve başladığından beri ilerici olmasıyla öne çıktı ve daha önce Bitcoin hakkında açıklamalar yaptı.

Bitcoin (BTC) fiyatı ise an itibariyle$ 35,889.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!