Ana SayfaKripto Para AnalizleriBitcoin (BTC) İçin Düşüş Sonlandı Mı?

Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Sonlandı Mı?

-

BTC 2 Günlük Grafik Yorumu

BTC 05.14 1

Son günlerde piyasada yaşanılan panik satışlar dolayısıyla BTC fiyatının 30.000 dolar altında işlem gördüğü gözlemlenmektedir. Yeşil dikdörtgen altında 2 günlük kapanış gerçekleşmesi sırasıyla alt bölgedeki desteklerin test edilmesine yol açacaktır.

  • RSI değerinin 27 seviyelerinde seyrettiği görülmektedir. Bundan yola çıkarak fiyatın yukarı yönlü geri çekilme gerçekleştirmesi beklenebilir.
  • Satış hacimlerinin yüksek olması fakat destek seviyesinin kaybedilmemesi dahilinde fiyatın bulunduğu bölgeyi güvenli alan olarak kabul edeceği düşünülebilir.

Yeşil dikdörtgen yani 28.033 dolar seviyesinin altında 2 günlük kapanış gerçekleşmesi ilk önce 24.395 dolar desteğinin test edilmesine yol açacaktır. Bu bölgede fiyatın yeni alıcılar bulamaması 21.829 dolar seviyelerine kadar gerilemeyi sürdürebilir. Düşüşün devam etmesi son olarak 2017 boğasında tepe noktası olarak rol alan 19.798 dolar seviyesinin test edilmesine yol açabilir.

Yukarı yönlü hareketler gerçekleşmesi dahilinde ilk olarak 30.323 dolar seviyesi direnç görevi görecektir. Bu bölgenin üzerinde 2 günlük kapanış gerçekleşmesi yükselişi destekler nitelikte olacaktır. Yükselişin devam etmesi 33.355 dolar direncinin test edilmesine sebebiyet verecektir. Bu bölge üzerinde kalınması yükselişi 37.260 dolar seviyelerine kadar sürdürecektir. Bu sebeple 37 bin dolar üzerinde kalınması yükselişi 40.695 direncine kadar baskılayabilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri

Destek Noktaları 28.033 24.395 21.829 19.798
Direnç Noktaları 30.323 33.355 37.260 40.695

Bitcoin Dominans Ne Anlatıyor?

BTC.D 05.14 1

Bitcoin Dominans grafiğinde yükselişin 45.25 seviyesinden baskılandığı görülmektedir. Dominans seviyesinin bu bölge üzerine çıkamaması Bitcoin tarafında yükselişin devam edememesine yol açmaktadır. Fakat dominans değerinin yükselmesi ve Bitcoin fiyatının stabil kalması altcoinler için akümülasyon evresinin yaşandığını bizlere göstermektedir. Son olarak dominans değerinin ret yediği aralıkta kalması ve Bitcoin fiyatının düşüşü sürdürmemesinin altcoinler için yükselişin habercisi olması beklenmektedir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Alp Ataberk DEMİRCİ
Alp Ataberk DEMİRCİ
Alp Ataberk Demirci, 22 yaşında Kocaeli Üniversitesi'nde Fizik okuyor. Kripto paralar, hisse senetleri ve vadeli işlemlerle yakından ilgilenen Demirci, şimdilerde fikirlerini Coin Otağ ile paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler