Ana SayfaHaberBitcoin (BTC) Fiyatı Düşüşten Sonra Yükseliş Sinyalleri mi Veriyor?

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüşten Sonra Yükseliş Sinyalleri mi Veriyor?

-

  • Bitcoin (BTC) $21,000 ile $24,500 arasında işlem görmektedir.
  • Aşağı yönlü bir direnç çizgisinden çıktı.
  • Haftalık RSI hala alıcılı.

Bitcoin (BTC) fiyatı, potansiyel bir düşüşü önlemek için hafta sonunda önemli ölçüde artış gösterdi. Bununla birlikte, gelecek trendin yönü henüz belirlenmedi.

Geçen hafta, Bitcoin fiyatı büyük, uzun bir alt kuyruk (yeşil simge) oluşturdu. Kapama ne kadar ayıcı olsa da, kuyruğun uzunluğu nedeniyle hareket alıcı olarak kabul edilebilir. Ayrıca, kuyruk iki diğer alıcı yapıyı etkiledi.

İlk olarak, $21,000 yatay alanından potansiyel bir düşüşü önledi. Şimdi, alanın tekrar destek olması bekleniyor. İkincisi, RSI’yi 50’nin üzerinde tuttu. Bu, alıcı bir trendin bir işareti olarak kabul edilir. Bu nedenle, aralık nedeniyle trend hala nötr olsa da, birkaç alıcı işaret bir patlama daha muhtemel hale getiriyor.

Aralığın üstünden bir patlama, $28,000’e kadar bir artışa yol açabilir. Diğer yandan, bir düşüş, $17,000’e kadar bir düşüşe yol açabilir.

BTC (Bitcoin) Price Range
BTC/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükseliş İşareti Mi Veriyor?

Haftalık grafik gibi, günlük de bazı karışık işaretler veriyor. BTC fiyatı 10 Mart’ta yükseldi ve önceki kanalı destek olarak doğruladı. 12 Mart’ta büyük bir alıcı mumu oluşturdu. Ancak, günlük RSI hala yeşil çizgi olan bearish diverjans trend çizgisinden çıkamadı. Ayrıca, hala 50’nin altında. Bu nedenle, trend henüz alıcı olarak kabul edilemez.

Bitcoin (BTC) Channel Movement
BTC/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Sonra, kısa vadeli altı saatlik grafik, Bitcoin fiyatının aşağı yönlü bir direnç çizgisinden çıktığını gösteriyor. Bu, RSI patlaması ve 50’nin üzerinde hareketinden sonra oldu. Şimdi, BTC fiyatı $22,400’deki 0.5 Fib geri çekme direnç seviyesinde işlem görüyor. Patlaması veya reddedilmesi gelecek trendi belirleyecek.

Bitcoin (BTC) Price Short-Term Movement
BTC/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Dalga Sayım Analizi: 5. Hareket Yukarı mı Olacak?

İki potansiyel sayım oynuyor. Alıcı olanı, BTC’nin sadece dördüncü dalga geri çekilmesini tamamladığını öneriyor. Bu durumda, $28,000’e kadar bir yükselişe yol açacak son beşinci dalgaya başlamış olacak. Bu sayım, dalga birinin yüksekliği (kırmızı çizgi) olan $18,387’nin altına düşüşle geçersiz kılınacaktır.

Bitcoin (BTC) Price Count
BTC/USDT Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Ayıcı sayım, BTC’nin düzeltici bir ikinci dalgada olduğunu ve tekrar düşeceğini öneriyor. Ancak, dalga birinin alt dalgası (kırmızı) çok olağandışı. Bu nedenle, ilk sayım daha muhtemeldir. Ayıcı sayım, önceki yükseklerin $25,250’nin üzerinde artışıyla geçersiz kılınacaktır.

Bitcoin (BTC) Wave Count
BTC/USDT 12 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, gelecek BTC trendi hala belirsiz. Fiyat $18,387’nin altına düşer mi yoksa $25,250’nin üzerinde artar mı, gelecek hareketi belirleyecek. Eski, $15,000’in alt

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler