Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: Önemli Seviyeler Nereler?

Kritik seviyede işlem gören Bitcoin için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
bitcoin-7-1-768x576.png-1

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin Destekten Tepki Almayı Başardı

Bitcoin-03.18-1

Dirgen kullanılarak analiz yapıldığında, Bitcoin, oldukça kritik bir destek seviyesinde işlem görüyor. Neredeyse bu yılın başından beri bu destek seviyesinin etrafında seyretmesinden kaynaklı olarak bu seviyenin kırılımı çok kolay görünmüyor.

Ancak düşüş gerçekleşir ve desteğin altına sarkarsa bu sefer 28 bin dolar ile 30 bin dolar arasındaki bir seviyeye gerileyebilir. Bu durumda dip seviyesi gelmiş olarak kabul edilebilir.

Olası yükseliş senaryosunda ise 65 bin dolar seviyelerine kadar ilerleyebilir. Ancak dirgenin direnci kolaylıkla kıramayacaktır. Boğalar güçlenirse kırılım gerçekleşebilir. Bu kırılım sonucunda altı haneli fiyat seviyelerine yani 100 bin dolar seviyelerine kadar ulaşabilir.

Günlük grafikte MA200’ün altında işlem görmesi düşüş trendinin devam edeceği anlamına geliyor. Ancak destek bulduktan sonra gerçekleşecek yükseliş sonucunda bu seviyeyi yani 48.500 dolar seviyesini kırarsa yükseliş trendine geçebilir. Yükselişin sürdürülebilir olması içinse MA200’den destek alması gerekiyor.

RSI tarafına bakıldığında 51 seviyesinde bulunduğu görülüyor. Bu da hem yükseliş hem de düşüş durumunda uyum sağlayabileceği anlamına geliyor.

Bollinger Bantları ise daralmadığı için büyük bir oynaklık gözlemlenmeyecektir. Şu anda orta bantta işlem gördüğü için bu seviyeden tepki alarak üst banda yani 44 bin dolara kadar yükselebilir.

Olası düşüş durumunda ise 38 bin dolar seviyesine gerileyebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

Bitcoin-03.18-2

Oldukça önemli olan 29 bin dolar seviyesinden tepki alarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, şu anda 40 bin dolardaki desteğinde işlem görüyor.

Bu seviyeden tepki alması durumunda 44.800 dolar seviyesine kadar ulaşması mümkün görünüyor. Ayrıca 49 bin ve 55 bin dolar seviyelerini de hedeflemek isteyecektir.

Olası düşüş durumunda 35.400 dolara kadar gerileyebilir. Ardından 29 bin dolara kadar düşüş yaşaması mümkün görünüyor. Ancak düşüş daha da devam ederse 18 bin dolarda da kritik bir destek bulunuyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster