Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) 7
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde piyasaya yön veren, 31 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin toparlanmaya başladı. Gün içerisinde %9 değer kaydeden Bitcoin’le birlikte altcoinlerde de toparlanma başladı.

Bitcoin’in 30 bin doların altına inme korkusu şimdilik geride kaldı, fakat tehlike hala sürüyor. Yatırımcılar şimdilik 38 bin dolar seviyesine odaklandı ve bu seviyeden sonra 40 bin dolar seviyesi çok önemli. Bu seviyeler başrılı bir şekilde geçildikten sonra Bitcoin’in yükseliş trendine gideceği düşünülüyor.

Bitcoin Analizi: 3 Saat Mum Grafiği

Direnç (üst mor çizgi)’nin sınırında olan Bitcoin çizginin üstüne çıkmasıyla 40 bin seviyesinin gelmesi bekleniyor.

Kırmızı çizgiye 27 Ocak ve 23 Mayıs’ta gelen Bitcoin’in geçtiğimiz 2 günde bu çizginin altına inmesiyle 30 bin doların altına inmesi ihtimali bulunuyordu. Kısa vadeli yatırımcılar satış yaparken uzun vadeli yatırımcılar beklemedeydi. Tabi bu sırada Bitcoin madencilik havuzundan çıkışların olmasının yanı sıra bir çok uzun vade yatırımcısı da satış yaptı.

ATR indikatöründe, indikatör bir düşüşün olduğunu gösteriyor. Mum grafiğinde ise tam tersi, indikatör bu durumda düşüş sinyali veriyor olabilir. Mum grafiği daha çok yatay seyrederken yukarıya meyilli, fakat indikatör tamamen aşağı yönlü bir görüntü sunuyor.

MACD indikatöründe ise mavi (up-yukarı) çizgisi turuncu çizginin üstüne çıkarak yükselişin olduğunu gösteriyor. Kısa vadeli yatırımcılar alım yaparken uzun vadeli yatırımcılar beklemede çünkü bariz bir uyumsuzluk söz konusu.

EMA 90 çizgisi de bize bir trendin oluştuğunu söylüyor. EMA 90 çizgisinin sınırında olan Bitcoin, üst üste 2 yeşil mum aldığı takdirde yükselişi devam ettirebileceği düşünülüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,786.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!