Bitcoin (BTC) Düşüşünün Tek Sebebi Elon Musk’mı?

Bitcoin (BTC) fiyatı 40.000 dolara yaklaşmışken büyük ölçüde Elon Musk'tan gelen tweetle beraber düştü. Fakat düşüşün tek sebebi Elon Musk olmayabilir.

btc düsüs
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dört saatlik grafikte Bitcoin (BTC) 40.000 dolara yaklaşırken RSI göstergesi 60’ın üzerine çıkmaya yaklaşmıştı. Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili olarak attığı “kırık kalp” emojisi paylaştı. Olumsuzluk yaratan tweet sonrası fiyat düşüşe geçti. Bitcoin yazı yazıldığı anda 36.500 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve dört saatlik grafikte RSI 50’nin altına düşmüş gözüküyor.

Ancak düşüşün tek nedeni Elon Musk olmayabilir. ABD’den gelen tarım dışı istihdam verilerinin Bitcoin fiyatına olumsuz etki etme ihtimali var.

ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri!

Tüm bunlar yaşanırken ABD’den gelen haberler olumsuzdu. ABD tarım dışı istihdam verilerini açıkladı.

Veriler ülkede tarım dışı istihdam verisinin ekonomist beklentilerinin altında kaldığına işaret ederken, ülkede işsizlik oranı yüzde 6,1’den yüzde 5,8’e geriledi.

Veriler açısından öncü göstergeler olarak kabul edilen ADP özel sektör istihdam verisi ve işsizlik maaşı başvuruları ABD istihdam piyasasında toparlanmanın hız kazandığına işaret etmişti.

ADP verilerine göre Mayıs ayında ülkede özel sektör istihdamı 978 bin arttı. Böylelikle özel sektör istihdamında 10 ayın en hızlı artışı öne çıktı.

Bu haber, zaten zayıf olan Bitcoin marketine daha fazla kayıp getirebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,134.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!