Bitcoin (BTC) Balinaları Satın Almaya mı Başladı?

Bir kripto analitik firması, geçen ay BTC fiyatını 30.000 dolara çıkaran satışların ardından Bitcoin (BTC) balina davranışını izliyor.

bitcoin balina
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Firma, dijital varlık 40.000 dolar seviyesini geri alamasa bile büyük kripto sahiplerinin BTC satın aldığını ortaya koyuyor. Ayrıca veriler, Bitcoin balinalarının yakın zamanda yaklaşık 2 milyar dolar değerinde on binlerce BTC satın aldığını söylüyor.

Bitcoin 37.000 ila 39.000 dolar aralığında değişmeye devam ediyor, ancak perde arkasında balinalar birikiyor. 100 ila 10.000 BTC’ye sahip adresler, cüzdanlarına toplam 50.000 BTC veya ~ 1.95 milyar dolar ekledi.

 

Veri firması, kripto balinaları piyasadaki gerileme sırasında BTC biriktirmeye devam ederken, daha küçük yatırımcıların Bitcoin varlıklarını sattığını söylüyor.

1.000+ BTC tutan Bitcoin balina adresleri, 7.88 milyon token tutmaya geri döndü. Bu, 14 Mart’tan bu yana balinalar tarafından tutulan en büyük BTC miktarı. Bu, altı ay içindeki en küçük miktar olan 10 veya daha az BTC’ye sahip adreslerin sahip olduğu sadece 2,65 milyon BTC’ye denk geliyor.

Firma ayrıca yakın zamanda Ethereum (ETH) piyasasına ilişkin bir genel bakış paylaştı ve bazı temkinli yükseliş göstergelerine dikkat çekti. Kripto içgörü platformu, bir kripto paranın piyasa değerini işlem hacmine bölerek bir kripto varlığının gerçeğe uygun değerini ölçen NVT (ağ değeri-işlem oranı) metriğine bakıyor.

Hafta sonu başlarken Ethereum keskin bir şekilde yükseldi. NVT jeton dolaşım modelimiz, ETH jetonlarının mevcut piyasa değeri seviyesine kıyasla ağlarında hala yüksek düzeyde takas edildiğini gösteriyor ve bu da hafif bir yükseliş farklılığına işaret ediyor.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, geçen ay 4,300 doların üzerinde rekor bir seviyeye ulaştıktan sonra şimdi 2,705 dolarda seyrediyor. Firma, tokene yönelik olumsuz duyguların fiyatlarını artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!