Bitcoin (BTC) Balinaları Dibin Geldiğini mi Düşünüyor?

Bitcoin (BTC) balinaları yeniden birikmeye başladı ve neredeyse mükemmele yakın bir paya sahip olan belirli bir balinanın tekrar alım yaptığı görüldü. 

bitcoin balina
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aynı adresten yapılan alım emirlerine göre Bitcoin balinası Mayıs başında satış emri verdiği neredeyse 6 bin adet BTC’yi yeniden topluyor gibi gözüküyor. Mayıs ortasında alım emirlerine başlayan Bitcoin balinası, bugüne dek satışını gerçekleştirdiği BTC’leri yeniden satın almış durumda.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Bitcoin fiyatı, fiyatın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.685 dolardan yüzde 50 düştüğü bir ay olan bu boğa sezonunda Mayıs ayında ilk kırmızı aylık mumunu kaydetti. BTC şu anda 36.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor ve yaklaşık üç haftadır 40.000’in altında konsolide oluyor. Önümüzdeki ay, 40.000’lik kilit direnci kırdıktan sonra olası bir tersine dönüş eğilimi görebilir ve balina birikimi olası katalizör haline gelebilir.

Mayıs ayının ilk haftasında kripto piyasası, 2 trilyon dolarlık piyasa değerinin 500 milyar dolarından fazlasını kaybetti. Analistler, 5 aylık sürekli yükseliş momentumu nedeniyle bir süredir bu büyüklükte bir piyasa satışını tahmin ederken, düzeltme birçok kişiyi şaşırttı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,735.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bitcoin Balinasının Alım Emri Neye İşaret Ediyor?

Balinaların alım ve satımı önemli bir piyasa duyarlılığı göstergesi olarak görülüyor çünkü bu balinalar genellikle bir fiyat düşüşü beklentisiyle piyasaya atılıyor ve piyasanın potansiyel bir fiyat tabanına ulaştığına inandıklarında satın almaya başlıyorlar. Bu nedenle, balinalar arasında görülen mevcut satın alma çılgınlığı, Bitcoin fiyatının dibinin yakın olabileceğini gösterebilir.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!