Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin (BTC) Arz Miktarı 2 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin (BTC) Arz Miktarı 2 Yılın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  -

  • Bitcoin fiyatı 29 bin doların altında konsolide oluyor.
  • Atkfi Bitcoin arz miktarı son 2 yılın en yüksek seviyesinde.

  Bitcoin fiyatı 29 bin doların altında konsolide olmaya devam ederken, Bitcoin’deki aktif arz miktarı yükselişi sürdürüyor.

  Bitcoin’deki Arz Miktarı Yükselişte!

  Bitcoin (BTC)

  Son iki ila üç yılda aktif olan Bitcoin (BTC) arz miktarı, varlığın bir hafta önce eşiğin altına düşmesinin ardından 29.000$ seviyesinin altında konsolidasyonuna rağmen 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

  Blockchain verilerine göre, son iki ila üç yıl içinde aktif olan son Bitcoin miktarı şu anda 2.848 milyon BTC ile 2021’den beri gözlemlenen en yüksek rakam.

  bitcoin-arz-miktari

  Bitcoin 2-3 Yıllık Aktif Arz Miktarı

  Grafiğe göre, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789$’dan Ocak 2022’de 40.000$’ın altına düştüğü 2022’nin başında bu ölçümde bir düşüş olduğu görülüyor. Metrik, 2022 boyunca aralıklı düşüşler kaydetti ancak başlangıçta bir artışa tanık olmaya başladı.

  Ocak ayından bu yana, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının %14,7’sini temsil eden 2,848 milyon BTC’lik mevcut değerine yükselmeye devam etti. Bu metrik, artan BTC sahiplerinin, genellikle yatırım amacıyla BTC’lerini uzun süre elinde tuttuklarını gösterir.

  Ayrıca, Bitcoin’in uzun vadeli sahipleri hareketiyle ilgili veriler yükseliş eğilimi gösteriyor. Özellikle, BTC İkili CDD göstergesi, uzun vadeli varlık sahipleri arasında nispeten düşük bir zincir üstü aktivite ortaya koyuyor. Bu, uzun vadeli yatırımcıların şu anda Bitcoin’lerini elinde tuttuğunu gösteriyor.

  Bitcoin 29.000 Doların Altında Konsolide Oluyor

  Bu yükseliş eğilimi, Bitcoin’in 29.000$ fiyat eşiğinin altındaki genişletilmiş konsolidasyonuna rağmen devam etti. Bitcoin fiyatı, Nisan ayının son haftasını daha fazla düşüşe karşı korunmak için 29.000$ bölgesinin üzerindeki konumunu sağlamlaştırmaya çalışarak geçirdi.

  Ancak, Mayıs ayının ilk haftasından sonra varlık, ağ tıkanıklığının tetiklediği yüksek işlem ücretleri ile ilgili endişeler arasında ayılara karşı savaşı kaybetti. BTC sonunda 12 Mayıs’ta 2 ayın en düşük seviyesi olan 25.899$’a düştü. Varlık, 6 Mayıs’tan 13 Mayıs’a kadar günde art arda sekiz mum kaydetti – Haziran 2022’den bu yana en yüksek kayıp serisi.

  Son 24 saatte %2,12 artan varlık, yazı sırasında şu anda 27.372 dolardan işlem görüyor. 29.000 doları geri alma yolculuğunda BTC’nin 27.500 dolar ve 28.100 dolardaki kritik direnç noktalarını aşması gerekiyor. Bu noktaların yakalanması, boğaların 29.000 doları geçmesi için yeterli desteği sağlamalıdır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler