Diğer

  Bitcoin Borsası Coinbase, Önemli Bir Asya Ülkesinde Lisans Almaya Hak Kazandı!

  • Coinbase, ülkenin Merkez Bankası’ndan Ana Ödeme Kurumu (MPI) lisansını elde etti. Bu, ülkedeki kripto düzenlemelerinin tam hızda olduğu bir dönemde gerçekleşti.
  • Bu lisansı elde etmenin bir sonucu olarak, Coinbase perakende ve kurumsal oyunculara dijital ödeme token hizmetlerini sunabilecek.
  • Yeni lisansın elde edilmesi sadece Coinbase’in faaliyetlerini doğrulamakla kalmıyor, aynı zamanda Asya’daki genişleyen kripto ve Web3 topluluğuna yönelik bir taahhüt ve sorumluluğu da simgeliyor.

  Coinbase, ABD dışında faaliyetlerini gösterme hedefiyle emin adımlarla ilerliyor: Asya ülkesinde aldığı lisansla birlikte büyümeye devam ediyor!

  Coinbase, Asya’da Lisans Almaya Hak Kazandı

  coinbase-base

  Büyük bir gelişme olarak, kripto devi Coinbase, Singapur Merkez Bankası olan Monetory Authority of Singapore (MAS) tarafından Ana Ödeme Kurumu (MPI) lisansını elde etti. Bu, Singapur’da kripto düzenlemelerinin tam hızda olduğu bir dönemde gerçekleşti.

  Bu lisansı elde etmenin bir sonucu olarak, Coinbase Singapur’da perakende ve kurumsal oyunculara dijital ödeme token hizmetlerini sunabilecek. Singapur, kripto ve Web3 ekonomisi için önemli bir merkez olarak ortaya çıktı, ankete katılan sakinlerinin %32’sinin kripto paralara sahip olduğunu veya halen sahip olduğunu belirtirken %25’i kriptonun finansın geleceği olarak gördüğünü ifade etti.

  Bu güçlü benimseme ek olarak, Singapur 700’den fazla Web3 şirketine ev sahipliği yapmakta, bu da bu endüstrilerin büyümesi için kilit bir pazar olarak konumunu daha da sağlamlaştırmaktadır. Coinbase, talep ve benzersiz piyasa dinamikleri göz önüne alındığında, özellikle Singapur için özel olarak ürünler geliştirmekte olduğunu belirtti. Resmi blog gönderisinde Coinbase şunları kaydetti:

  “Sadece ürünler sunmanın ötesinde, taahhüdümüz Singapur’daki daha geniş Web3 ekosistemine uzanıyor. Bu, Singapur teknoloji merkezimizde eğitim ve istihdam girişimlerini içerirken, ACCESS, Singapur Fintech Derneği ve Singapur Blockchain Derneği gibi endüstri dernekleriyle güçlü ilişkiler kurmayı ve Coinbase Ventures aracılığıyla bölgeye özgü yatırımlar yapmayı içerir. Bunların 15’ten fazlası özellikle Singapur kökenlidir.”

  Coinbase, Singapur’a Büyük Bir Atılım Yapıyor

  Ayrıca, Coinbase ABD SEC tarafından düzenleme baskısıyla karşılaştığından, Coinbase özellikle Singapur gibi yurtdışı pazarlara yöneliyor. Sonuç olarak, Coinbase ayrıca yerel geliştirici topluluğu ve Nansen.ai, Blockdaemon ve Infura gibi ana ortaklarla işbirliği yapmıştır.

  Coinbase, ayrıca bazı prestijli üniversitelerde, National University of Singapore, Singapore Management University ve Nanyang Technological University’de bazı atölyeler düzenleyeceğini belirtti.

  Yeni lisansın elde edilmesi sadece Coinbase’in faaliyetlerini doğrulamakla kalmıyor, aynı zamanda Singapur’daki genişleyen kripto ve Web3 topluluğuna yönelik bir taahhüt ve sorumluluğu da simgeliyor. Coinbase şimdi, stratejik ülkelerdeki düzenleyicilerle işbirliği yapmaya odaklanacak. Geçen yıl, İspanya, İtalya, İrlanda ve Hollanda’da VASP (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı) kayıtlarını başarıyla tamamladı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?

  Bitcoin Fiyatı, Çok Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden 40 Bin Dolar Seviyesinde!

  Bitcoin fiyatı, haftalık kapanış öncesinde Nisan 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşmayı başardı: 1 Bitcoin 40 bin dolar!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?