Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Borsası Binance'in Pazar Payı Düşüyor: Bunun Anlamı Ne?

  Bitcoin Borsası Binance’in Pazar Payı Düşüyor: Bunun Anlamı Ne?

  -

  • Binance’in pazar payı son birkaç ayda yaklaşık yüzde 15 düştü.
  • Binance, Şubat ayında spot kripto ticaret hacimlerinde %62’lik bir pazar payına sahipti.
  • Coinbase gibi Binance rakipleri son aylarda pazar paylarının biraz arttığını gördü.

  Binance borsasının sıfır ücret kampanyasının sona ermesi borsanın pazar payını etkiledi – Binance rakiplerinde durum nasıl?

  Binance Borsasının Pazar Payı Düşüyor!

  Binance

  Binance’in pazar payı son birkaç ayda yaklaşık yüzde 15 düştü, çünkü kripto borsası devi daha fazlasını almaya “ihtiyaç duymadığını” söylüyor.

  Verilere göre Binance, Şubat ayında spot kripto ticaret hacimlerinde %62’lik bir pazar payına sahipti ve bu ay şu ana kadar yaklaşık %47’ye geriledi. Yine de Binance, dünyanın en büyük spot kripto borsası olmaya devam ediyor.

  Binance baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann, bir röportajda “Şu anda çok fazla pazar payımız var. Daha fazla pazar payı yakalama ihtiyacı hissetmiyoruz” dedi ve ekledi; “Aslında daha fazla rekabet istiyoruz. Rekabet pazar için iyidir. Sektör için iyidir.”

  Binance’in azalan pazar payı, borsanın yakın zamanda Bitcoin alım satımlarında sıfır ücret kampanyasını sona erdirmesi ve son birkaç aydaki genel durgun al-sat hacimleri gibi faktörlerden kaynaklanıyor.

   

  borsaların-pazar-payı

  Kripto para borsalarının pazar payı

  Bir Binance sözcüsü, “Çoğu alım-satım çifti için sıfır ücretli BTC alım satım kampanyamızı sonlandırdığımızda pazar payında bir düşüş olacağını tahmin etmiştik. Bu bizi endişelendirmiyor. Güçlü finansal performansımızı sürdürmeye devam ediyoruz.”Birincil hedefimiz, mevcut ürün ve hizmetlerimizi olgunlaştırarak ve yeni bir düzenleyici kesinlik çağı için uyum süreçlerine yatırım yapmaya devam ederek kullanıcılarımıza hizmet sunmaktır.” dedi.

  Binance, geçen Temmuz’dan bu yılın Mart ayına kadar BTC/USDT, BTC/BUSD ve BTC/EUR dahil olmak üzere 13 Bitcoin çifti için sıfır işlem ücreti kampanyasını başlattı.

  Binance Borsasının Düşen Pazar Payı

  Binance’in kayan pazar payı, genel işlem hacimlerindeki düşüşle aynı zamana denk geldi. CoinOtag tarafından derlenen verilere göre, aylık kripto alım satım hacimleri geçen Ekim ayından bu yana 1 trilyon doların altında.

  ABD’nin Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı Mart ayında düzenlediği son düzenleyici eylem de katkıda bulunan bir faktör olabilir.

  Bu arada, Coinbase gibi Binance rakipleri son aylarda pazar paylarının biraz arttığını gördü.

  Binance borsasına alternatif olarak yeni çıkan coinlerin listelediği borsalara yatırımcıların ilgi gösterdiği gözlemleniyor. Bu bağlamda, önerdiğimiz altcoin borsasında yeni çıkan coinleri güvenle satın alabilirsiniz, üye olmak için tıklayınız.

  Bu ayın başlarında Coinbase, Bermuda’dan uluslararası bir türev borsası başlattı ve kullanıcıların kaldıraçla kalıcı vadeli işlemler yapmasına olanak sağladı. Bugün erken saatlerde Coinbase, Singapur’daki müşterilerine sunduğu bir dizi hizmeti genişletti. Şirket, ABD’de artan zorluklarla karşı karşıya kalırken, yakın zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki düzenleyici makamlarla ilişkisini de güçlendirdi.

  Binance’in Rakibi Coinbase Güçleniyor

  Hillmann, “Coinbase’in büyümesini istiyoruz. Bir ABD vatandaşı olarak ABD’den ayrıldıklarını görmek benim için gerçekten zor. Ama artık denizaşırı olabildikleri için küresel düzeyde büyüyebileceklerse – tamam. Uzayda büyük bir oyuncu olmalarına ihtiyacımız var. Sahip olunması gereken iyi bir şirket. Onlardan daha fazlasına ihtiyacımız var.” dedi.

  borsaların-alım-satım-hacimleri

  Kripto para borsalarının aylık alım satım hacimleri

  Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase’e borsayı “menkul kıymetler yasalarının olası ihlalleri” konusunda uyaran bir Wells bildirimi gönderdi. Nisan ayında Coinbase, şirketin SEC’in dijital varlıklar için özel kurallar yayınlamasını talep ettiği bir dilekçeye ajansı yanıt vermeye zorlamak için SEC’e dava açtı. Bu haftanın başlarında SEC, Coinbase’in davasını “temelsiz” olarak nitelendirdi ve dijital varlık endüstrisinin zaten bunu yöneten kural ve düzenlemelere sahip olduğunu söyledi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler