Diğer

  Bitcoin Borsası Binance’in Pazar Payı Düşüyor: Bunun Anlamı Ne?

  • Binance’in pazar payı son birkaç ayda yaklaşık yüzde 15 düştü.
  • Binance, Şubat ayında spot kripto ticaret hacimlerinde %62’lik bir pazar payına sahipti.
  • Coinbase gibi Binance rakipleri son aylarda pazar paylarının biraz arttığını gördü.

  Binance borsasının sıfır ücret kampanyasının sona ermesi borsanın pazar payını etkiledi – Binance rakiplerinde durum nasıl?

  Binance Borsasının Pazar Payı Düşüyor!

  Binance

  Binance’in pazar payı son birkaç ayda yaklaşık yüzde 15 düştü, çünkü kripto borsası devi daha fazlasını almaya “ihtiyaç duymadığını” söylüyor.

  Verilere göre Binance, Şubat ayında spot kripto ticaret hacimlerinde %62’lik bir pazar payına sahipti ve bu ay şu ana kadar yaklaşık %47’ye geriledi. Yine de Binance, dünyanın en büyük spot kripto borsası olmaya devam ediyor.

  Binance baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann, bir röportajda “Şu anda çok fazla pazar payımız var. Daha fazla pazar payı yakalama ihtiyacı hissetmiyoruz” dedi ve ekledi; “Aslında daha fazla rekabet istiyoruz. Rekabet pazar için iyidir. Sektör için iyidir.”

  Binance’in azalan pazar payı, borsanın yakın zamanda Bitcoin alım satımlarında sıfır ücret kampanyasını sona erdirmesi ve son birkaç aydaki genel durgun al-sat hacimleri gibi faktörlerden kaynaklanıyor.

   

  borsaların-pazar-payı

  Kripto para borsalarının pazar payı

  Bir Binance sözcüsü, “Çoğu alım-satım çifti için sıfır ücretli BTC alım satım kampanyamızı sonlandırdığımızda pazar payında bir düşüş olacağını tahmin etmiştik. Bu bizi endişelendirmiyor. Güçlü finansal performansımızı sürdürmeye devam ediyoruz.”Birincil hedefimiz, mevcut ürün ve hizmetlerimizi olgunlaştırarak ve yeni bir düzenleyici kesinlik çağı için uyum süreçlerine yatırım yapmaya devam ederek kullanıcılarımıza hizmet sunmaktır.” dedi.

  Binance, geçen Temmuz’dan bu yılın Mart ayına kadar BTC/USDT, BTC/BUSD ve BTC/EUR dahil olmak üzere 13 Bitcoin çifti için sıfır işlem ücreti kampanyasını başlattı.

  Binance Borsasının Düşen Pazar Payı

  Binance’in kayan pazar payı, genel işlem hacimlerindeki düşüşle aynı zamana denk geldi. CoinOtag tarafından derlenen verilere göre, aylık kripto alım satım hacimleri geçen Ekim ayından bu yana 1 trilyon doların altında.

  ABD’nin Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı Mart ayında düzenlediği son düzenleyici eylem de katkıda bulunan bir faktör olabilir.

  Bu arada, Coinbase gibi Binance rakipleri son aylarda pazar paylarının biraz arttığını gördü.

  Binance borsasına alternatif olarak yeni çıkan coinlerin listelediği borsalara yatırımcıların ilgi gösterdiği gözlemleniyor. Bu bağlamda, önerdiğimiz altcoin borsasında yeni çıkan coinleri güvenle satın alabilirsiniz, üye olmak için tıklayınız.

  Bu ayın başlarında Coinbase, Bermuda’dan uluslararası bir türev borsası başlattı ve kullanıcıların kaldıraçla kalıcı vadeli işlemler yapmasına olanak sağladı. Bugün erken saatlerde Coinbase, Singapur’daki müşterilerine sunduğu bir dizi hizmeti genişletti. Şirket, ABD’de artan zorluklarla karşı karşıya kalırken, yakın zamanda Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki düzenleyici makamlarla ilişkisini de güçlendirdi.

  Binance’in Rakibi Coinbase Güçleniyor

  Hillmann, “Coinbase’in büyümesini istiyoruz. Bir ABD vatandaşı olarak ABD’den ayrıldıklarını görmek benim için gerçekten zor. Ama artık denizaşırı olabildikleri için küresel düzeyde büyüyebileceklerse – tamam. Uzayda büyük bir oyuncu olmalarına ihtiyacımız var. Sahip olunması gereken iyi bir şirket. Onlardan daha fazlasına ihtiyacımız var.” dedi.

  borsaların-alım-satım-hacimleri

  Kripto para borsalarının aylık alım satım hacimleri

  Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase’e borsayı “menkul kıymetler yasalarının olası ihlalleri” konusunda uyaran bir Wells bildirimi gönderdi. Nisan ayında Coinbase, şirketin SEC’in dijital varlıklar için özel kurallar yayınlamasını talep ettiği bir dilekçeye ajansı yanıt vermeye zorlamak için SEC’e dava açtı. Bu haftanın başlarında SEC, Coinbase’in davasını “temelsiz” olarak nitelendirdi ve dijital varlık endüstrisinin zaten bunu yöneten kural ve düzenlemelere sahip olduğunu söyledi.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox...

  Bitcoin, FED Başkanı Powell’ın Erken Faiz İndirimlerine İşaret Etmesiyle Yükseliyor

  Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, son açıklamalarıyla gündeme damga...

  Binance, Piyasa Yeşile Dönerken MOG Dahil 8 Altcoini Listelemeye Hazır

  Kripto para borsaları, platformlarına sürekli olarak yeni altcoinler eklemeyi...

  XRP Bir Haftada %25 Yükseldi: Analistler, Boğa Formasyonları Ortasında Büyük Kazançlar Bekliyor

  Ripple'ın XRP’si, bir hafta içinde %25'lik önemli...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Mt. Gox Bitcoin Transferleri Keskin Fiyat Düşüşü ve 210 Milyon Dolarlık Likidasyona Neden Oldu

  Kripto para piyasası, yakın zamanda iflas eden Mt. Gox borsasından yapılan devasa Bitcoin hareketiyle sarsıldı. Bu transferler, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkileyerek likidasyonları tetikledi ve...

  Bitcoin, FED Başkanı Powell’ın Erken Faiz İndirimlerine İşaret Etmesiyle Yükseliyor

  Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, son açıklamalarıyla gündeme damga vurdu. 15 Temmuz’da Powell, faiz oranlarını düşürmeden önce enflasyonun %2'ye düşmesini beklemeyeceklerini belirtti. Powell'ın bu açıklamaları sonrası,...

  Binance, Piyasa Yeşile Dönerken MOG Dahil 8 Altcoini Listelemeye Hazır

  Kripto para borsaları, platformlarına sürekli olarak yeni altcoinler eklemeyi değerlendirir ve tanıtır. Yatırımcılar, özellikle Binance gibi büyük borsalarda potansiyel listeleri yakından takip ederler, çünkü bu...