Pazartesi, Mart 1, 2021

“Bitcoin, borsadaki sert düşüşlere dayanamaz”

ABD merkezli dev yatırım bankası JPMorgan Chase’in analistleri bir kez daha Bitcoin (BTC) ile ilgili şüpheli bir açıklama yaptı. Analistler, BTC’nin mevcut fiyatının olması gerekenden çok daha yüksek olduğunu öne sürdüler.

JPMorgan yatırımcılara yaptığı açıklamada, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin hisse senedi fiyatlarındaki düşüşe karşı “en zayıf koruma” olduğunu iddia etti.

Analistler, Bitcoin’in ana akım yaygınlığının, kripto para biriminin döngüsel varlıklar ile korelasyonunu artırdığını ve böylece portföy çeşitlendirmesi için daha az çekici bir varlık haline geldiğini söyledi:

“Kripto varlıklar, hisse senedi fiyatlarındaki büyük düşüşlere karşı en zayıf koruma olmaya devam ediyor. Üretim maliyetinin çok üzerinde olan fiyatlar, şüpheli çeşitlendirme faydaları sunar ve kripto sahipliği ana akım haline geldikçe, döngüsel varlıklarla korelasyonları da artar.”

JPMorgan analistleri John Normand ve Federico Manicardi, Ocak 2021’de kripto para biriminin bir koruma değil döngüsel bir varlık haline geldiğini öne sürmüşlerdi.

JPMorgan’ın başkanlarından biri olan Daniel Pinto, birkaç gün önce bankanın sonunda Bitcoin alanına gireceğini duyurmuştu. JPMorgan, Ekim 2020’de Bitcoin’in 13.000 $ ‘dan işlem gördüğü zaman, kripto para biriminin fiyatının uzun vadede iki veya üç katına çıkacağını tahmin etmişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,103.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98