Pazar, Şubat 28, 2021

Bitcoin: Boğa piyasası bitiyor mu?

2021, yeni ATH’leri kaydetmesini sağlayan grafikler üzerindeki fiyat hareketiyle Bitcoin için oldukça umut verici bir yıl olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte, geçtiğimiz 7 gün içinde yükseliş ivmesi azaldı ve Bitcoin 41.000 $ ‘dan baskı anında durduğu yere (32.600 $) kadar geri döndü.

Bununla birlikte, fiyatın düşmesi, boğa koşusunun sona erdiğini mi yoksa daha geniş ölçekli bir düzeltmenin başlangıcını mı işaret ediyor? Veya, çoğu tüccarın sahip olacağı gibi, Bitcoin’in fiyatı nihayet önceki ATH’sinin üzerinde stabilize oluyor ve Aralık 2020’den bu yana elde ettiği kazançların çoğunu koruyor mu?

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in sosyal hacim metriği, dünyanın en büyük kripto para biriminin yüzde 10’a yakın bir fiyat düzeltmesine katlanmasıyla olanları detaylandırmaya yardımcı olabilir.

Santiment’s verileri Bitcoin 31,1 bin dolara düştüğünde, tüccarların piyasa duyarlılığını ve fiyatın kısa vadede nereye gideceğini belirlemesine yardımcı olan bir ölçü olan sosyal hacminin arttığını ve 6 günün en yüksek seviyesini kaydettiğini gösterdi. Son birkaç ayda hem perakende hem de kurumlardan Bitcoin için artan talep göz önüne alındığında, birçok kişinin fiyattaki düşüşü ilginç bir satın alma fırsatı olarak görmesi pek de şaşırtıcı değildi.

Öte yandan, Bitcoin’in olumlu hissiyatına yönelik bazı uyarılar oldu. Veri sağlayıcısına göre fark edilen şey, Bitcoin ile ilgili olumsuz yorumlarda ani bir artış olmasıydı. Pazarın büyük bir payının Bitcoin’e olan inancı sarsılmamış gibi görünürken, Santiment’in verileri aynı zamanda daha büyük bir fiyat düzeltmesinin kripto para için göz ardı edilemeyeceği gerçeğini de ima etti. Kasım 2020 değerlemesinde bir düşüş olması muhtemel olmasa da, Bitcoin’in fiyatını 30.000 $ ‘ın altına çeken başka bir düşüş indirilemez.

Bitcoin önümüzdeki Haftalarda ne olacak?

Bununla birlikte, önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin’in servetiyle ilgili önemli bir sonuca varmadan önce dikkate alınması gereken güçlü yükseliş işaretleri var.

Hodlers, Bitcoin söz konusu olduğunda geleneksel olarak fiyatını korumak ve yatırımcıları için önemli getiri sağlamak konusunda önemli bir rol oynamıştır. Glassnode’un Bitcoin için Sıvı Tedarik Değişikliği çizelgelerine göre, kriptonun fiyatı oldukça güvenli olmaya devam ediyor ve aynı şekilde grafiklerde büyük ölçekli bir düşüşün pek olası görünmediğini de ortaya koyuyor.

Verilere göre Bitcoin, birkaç yıl içinde en büyük likidite tükenmesini görüyor ve Bitcoin’in büyük bir kısmı borsalardan uzun süre bekletilecek borsa dışı varlıklara taşınıyor. Bu, Bitcoin’in 2021 fiyat hareketinin çok önemli bir yönü ve Bitcoin’in fiyatının önümüzdeki haftalarda ayılara çok şey kaybetmeden zeminini koruyacağı argümanını destekleyebilir.

Yalnızca geçen ay içinde, 270.000 Bitcoin, HODLers olarak kabul edilen kuruluşlara taşındı. Dolaşmaya devam eden büyük hesapların desteğiyle, Bitcoin ara sıra düşüşler ve düzeltmeler görebilir, ancak yükseliş piyasası ivmesi muhtemelen kalacak ve madeni paranın fiyatını dengelemeye yardımcı olacaktır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,779.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98