Son Gelişmeler

Bitcoin biriktirenlerin sayısındaki artış bir boğa piyasasına işaret ediyor

Bitcoin BTC'deki 7 Yeşil Mum Büyük Yükselişi Getirebilir
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni verilere göre, kripto için boğa piyasası yeni başladığından Bitcoin (BTC) tasarrufları spekülatörleri geride bırakıyor.

Biriktiriciler ve Spekülatörler Endeksi (HSI), varlık yönetimi firması Grayscale’in bu ay yayınlanan Bitcoin Değerlendirmesi raporuna göre yükseliş eğilimi gösteriyor.

2016’nın başlarına benzer bir yapı

HSI, ağ katılımcılarının Bitcoin’i nasıl kullandıklarına dair fikir vermek için cüzdanların Bitcoin aktivitesini hesaplar, dolayısıyla piyasa duyarlılığı.

Zincir içerisindeki analiz kaynağı olan Coin Metrics’ten elde edilen veriler kriptoyu dikkate alıyor coinleri “mudilere” ait olduğu için 1-3 yıldır taşınmamış olanlar. Kripto coinleri son 90 gün içinde işlem gören mallar “spekülatörlere” ait sayılır.

Karşılaştırmaya göre Ağustos ayı itibarıyla spekülatörlere ait kripto para sayısı azalırken, tasarruf sahiplerine ait kripto para sayısı arttı.

Raporun yazarı Phil Bonello, “Bu resim Bitcoin için umut verici görünüyor. “Tasarruf edenlerin sayısı, piyasadaki az sayıdaki spekülatörle karşılaştırıldığında önemli ölçüde artar.”

“2016 başındaki yapının benzerliğine dikkat edin.”

Bitcoin Hodler vs Spekülatör Endeksi tarihsel tablosu

Bitcoin kümülatif ve spekülatör endeksi tarihsel grafik. Kaynak: Grayscale / Coin Metrics

Analistler, daha önce Bitcoin’in mevcut durumunun, 20.000 $ ‘lık rekor seviyeye ulaşmadan yaklaşık 18 ay önce, 2016’nın başlangıcına benzer olduğunu öne sürmüşlerdi.

Varlık yönetimi şirketi Capriole’un kurucusu Charles Edwards, “Bitcoin tasarruflarının yüzdesi zirveye çıktıkça, spekülatörlerin sayısı azalıyor” dedi. Boğa piyasasının yeni başladığının bir başka göstergesi bulundu. 

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!