Pazar, Nisan 18, 2021

Bitcoin Bant Genişliği: 2021’in En Büyük Hareketi Yakında

Bitcoin fiyatı, varlığın şu anki en yüksek değeri olan kripto para başına 61.800 doların altında konsolide olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, başka bir muazzam hamle yapmak üzere olabilir.

Bollinger Bant Genişliğine göre dalgalanma patlamak üzere. Geçmişte, ters yönde önemli hamlelerle sonuçlandı. Ancak, bu hareketlerin boyutu küçülüyor ve bunun yerine tersine dönme olasılıkları artıyor. Bollinger Bantları teknik analiz göstergesinin mevcut fiyat hareketi hakkında söylediklerine ve huzur bozulduktan sonra neyin sonuçlanabileceğine daha yakından bakın.

Bollinger Bant Genişliği Büyük Bitcoin Hareketine Karşı Uyarıyor Ama Hangi Yönde?

Bitcoin fiyatı 60.000$ civarında işlem görüyor ve altcoin kardeşleri önceki 2021 yüksek seviyelerini geçmeye başlarken daha yükseğe çıkamıyor. Güçlü bir şekilde trend olan kripto para birimi, 2021’de şimdiye kadar iki katından fazla arttı, yılın sadece bir çeyreğinde.

Bununla birlikte, bir başka muazzam hareket de gelebilir ve 20.000$’ın ötesinde ilk çıkışla benzer bir güce sahip olması gerekir. Bu ralli, işler tersine dönmeden önce %134’ün üzerinde bir artış gördü, ancak bunu bir değil, iki tane daha yükseliş dürtüsü izledi.

İkinci dürtü daha az güçlüydü, ancak yine de jeton başına fiyatın %88’inden fazlasını ekledi. Bir geri çekmeden sonraki üçüncü dürtü, %35 civarında daha da küçüktü. Her dürtü arasında Bollinger Bantlarının daralması da vardı, buna “sıkıştırma” da deniyordu. İşler çok sıkıştığında, enerji açığa çıkar ve oynaklık artar. Sonuç olarak bantlar genişler.

Bollinger Bantları şu anda 20.000$’ın alınmasından bu yana en sıkı durumda. Bitcoin’in benzer bir “sıkışmaya” ne kadar yakın olduğuna daha net bir bakış, aşağıdaki grafiğin altındaki Bollinger Bant Genişliği göstergesinde daha da belirgindir.

bollinger bant genişliği bitcoin

Bollinger Bantlarında 20.000$’dan bu yana en dar seviyeye gerileme büyük bir harekete yol açabilir.

Bollinger Bantları Teknik Göstergesi Bull Run Hakkında Başka Ne Diyor?

Bollinger Bantları, volatilitenin yanı sıra bir dizi başka işlevi ölçmek için kullanılır. Trendler güçlendiğinde, trendin tersine döndüğünü tespit edebilir, destek ve direnç bulabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Alım satım işlemlerinin çoğu bantlar içinde gerçekleşir, ancak Bitcoin patladığında ve hacmiyle kapandığında, kripto para birimi “Rides the Bands” yükselir.

Araçla ilgili birkaç başka strateji var. Son zamanlarda, göstergenin yaratıcısı, teknik efsane John Bollinger, aracın Bitcoin’in “Üç İtme Yükseğe” adı verilen bir tepe paterni oluşturduğunun sinyalini veriyor olabileceği konusunda uyardı.

bitcoin bollinger band üçü yükseklere doğru itiyor

Potansiyel ters çevirme modeli, hem fiyat hareketinde hem de %B göstergesinde üç farklı zirveye sahip olarak sınıflandırılır. Trend zayıfladıkça Bollinger Bant Genişliği de azalır. Son olarak, resimde görülmeyen BBTrend aracı, onay için kapatılmalıdır.

Topluluğa “dikkat etme zamanı geldiğinde” düzenli olarak uyarıda bulunan Bollinger, kripto yatırımcılarının kısa vadeli bir zirve potansiyeline hazırlanmaları gerekebileceğini söylüyor. Bir kez daha, öyle görünüyor ki, dikkat etme zamanı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Ali DEMİREL
  Ali DEMİREL, uzun yıllar boyunca onlarca farklı sektör ve alanda edindiği bilgiler doğrultusunda yönelmeye karar verdiği kripto dünyasında, önemli isimlerin ona kattığı bilgiler ve tecrübeler ile Coin Otağ bünyesinde gelişmeyi, geliştirmeyi hedefliyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21