Cuma, Mart 5, 2021

“Bitcoin balonu er ya da geç patlayacak”

Rus Devlet Duması üyesi Anatoly Aksakov, kripto para biriminin 14 Ocak’ta kısa bir süre için 40.000 $ görmesinden kısa bir süre sonra Bitcoin (BTC) hakkındaki olumsuz görüşünü yineledi.

Yerel haber ajansı TASS ile yaptığı röportajda Aksakov, Bitcoin’in herhangi bir gerçek tarafından desteklenmediğini ve bu nedenle Bitcoin balonunun er ya da geç patlayacağını savundu:

“Bir kripto para birimi olarak Bitcoin herhangi bir fenomen tarafından desteklenmez. Özel bir para birimidir ve değeri ilgili veri sisteminin güvenine dayanır. Bu bağlamda Bitcoin, kripto piyasasındaki bir baloncuğun temelidir ve bence o balon er ya da geç patlar. ”

Aksakov ayrıca Bitcoin ile ilgili katı düzenlemeler çağrısında bulundu ve küresel yargı alanlarının bu para birimini bir ödeme yöntemi olarak yasaklaması gerektiğini ima etti. Bilindiği üzere kripto para destekli ödemeler 1 Ocak 2021 itibariyle Rusya’da yasaklandı.

“Uyuşturucu kaçakçılığı, terörün finansmanı, kara para aklama ve yolsuzluk gibi alanlarda Bitcoin kullanımını finanse etmek için tüm kanalları kesmek gerekiyor.”

Aksakov, Bitcoin’in “blockchain’in annesi” olduğunu da belirtti. “Blockchain teknolojisi uzun süredir piyasada, ancak Bitcoin sayesinde popüler hale geldi ve şu anda yaygın olarak kullanılıyor” dedi.

Bitcoin’in bir balon olduğunu düşünen başka isimler de var. Bank of America Securities’in baş yatırım stratejisti Michael Hartnett, 2021 Ocak ayı başlarında Bitcoin’in “tüm baloncukların anası” olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,487.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.20
  THYAO.IS₺14.68
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.20
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.34