Diğer

  Bitcoin Balinaları, Yeni Bir Boğa Piyasasına mı Hazırlanıyor?

  • BTC’nin Yılın Başından İtibaren (YTD) performansı nispeten olumlu olmuş olsa da, birçok yatırımcı Bitcoin yarılanmanın büyük ölçüde karlı bir dönemi itmek için bir katalizör olduğunu belirtti.
  • Eğer NUPL geçmişteki olayları takip etmeye devam ederse, o zaman boğa piyasasının düzgün bir şekilde başlaması için sadece birkaç ay sürebilir.
  • Analist, Coinbase’teki Bitcoin rezervlerine dikkat çekti. SimonaD’ye göre, borsadaki BTC rezervleri Mayıs 2022’den bu yana %40 azaldı.

  Güncel metrikler, Bitcoin fiyatının boğa piyasasının erken dönemlerinde olduğunu gösteriyor aynı zamanda BTC birikimi istikrarlı kalmaya devam ediyor.

  Bitcoin’in Boğa Koşusu Tartışmaları Canlandı

  bitcoin-btc (1)

  Bitcoin’in düşüşlere karşı gösterdiği direnç, erken bir boğa piyasasının olasılığı konusunda tartışmalara neden oldu. BTC’nin Yılın Başından İtibaren (YTD) performansı nispeten olumlu olmuş olsa da, birçok yatırımcı Bitcoin yarılanmanın büyük ölçüde karlı bir dönemi itmek için bir katalizör olduğunu belirtti.

  Ancak, tarihsel olarak boğa döngülerini ve erken aşamalarını tanımlamada önemli bir rol oynayan bir metrik var. Bu da Net Unrealized Profit and Loss (NUPL) yani Net Gerçekleşmemiş Kar ve Zarar.

  NUPL, göreceli gerçekleşmemiş kar ile göreceli gerçekleşmemiş zarar arasındaki fark olarak hesaplanır. Glassnode’a göre, bu metrik bu yazının yazıldığı sırada 0.33 idi. Ancak geçmiş zamanlarda bu metrik, çökme, iyimserlik ve coşkunun dönemlerini seçmede hayati önem taşımıştır.

  İlginçtir ki, bu duygular farklı renklerle vurgulanmış ve tutarlı bir yol izliyor gibi görünüyor. Örneğin, 2015’teki çöküşten (kırmızı) sonra Bitcoin umut alanına (turuncu) geçti. Sıradaki iyimserlikti (sarı). Ve sonunda, inanç (yeşil), birçok sahibi kazançlı hale getiren bir yükselişi onayladı.

  bitcoin-unrealized-profit-loss

  2018 ile 2019 ve 2020 ile 2021 arasında da benzer bir durum vardı. BTC fiyatı bu noktada ciddi düşüş trendlerinden önemli ölçüde yükseldi. Şimdi, NUPL büyük bir birikimi simgeliyor. Bu, çökme ve umut alanını terk ettikten sonra iyimserlik bölgesine sıçradığı için böyle. Eğer NUPL geçmişteki olayları takip etmeye devam ederse, o zaman boğa piyasasının düzgün bir şekilde başlaması için sadece birkaç ay sürebilir.

  Borsalardaki Bitcoin Rezervi

  Bu arada, piyasada iyimserlik, on-chain analist SimonaD tarafından da vurgulandı. Analist, Coinbase’teki Bitcoin rezervlerine dikkat çekti. SimonaD’ye göre, borsadaki BTC rezervleri Mayıs 2022’den bu yana %40 azaldı. Bu dönem boyunca BTC düzeltmelerden geçti ve son zamanlarda volatilitesinde bir daralma yaşandı.

  bitcoin-exchange-reserve

  Bu olduğunda, yatırımcılar Bitcoin’ın takas değerinin yakın bir zamanda artabileceğine olan inancına sahip demektir. Bu nedenle, bu yatırımcılar Bitcoin’ın gelecekteki fiyat hareketlerine büyük bahisler yapıyorlar.

  Ayrıca, BTC fiyatı daha da volatil hale gelebilir. SimonaD’nin CryptoQuant’ta yayımlanan analizinde şöyle dedi:

  “Çıkış seviyesini ve Bitcoin rezervindeki azalmayı dikkate alarak, Coinbase borsasında Mayıs 2022’den bu yana Bitcoin birikiminin nispeten sabit olduğunu düşünebiliriz, bu sadece Bitcoin için olumlu olabilir.”

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i...

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay...

  Injective (INJ) Piyasa Dinamikleri: Balina Davranışları ve Gelecek Fiyat Tahminleri

  Geçtiğimiz yıl kripto paralardaki artış, Mart ayında belirgin bir...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Kaiko, ETF Listelemelerinin Ardından Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceğini Öngörüyor

  Kaiko analistlerine göre, yeni ETF listelerinin ardından Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakma ihtimali bulunuyor. Bu tahmin, kripto piyasasında birden fazla ETF öngörüsü arasında geliyor. Kripto topluluğundaki birçok...

  Bitcoin Fiyatının $63K Üzerinde Stabil Kalması Altcoinlere Yönelik İlgiyi Artırıyor

  Bitcoin (BTC) 63.000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor, bu da altcoinlere olan ilgiyi artırıyor. Bu durum,...

  Trump vs. Biden: Mark Cuban, Yapay Zeka Algoritmalarının Seçim Sonucunu Etkileyebileceği Konusunda Uyardı

  Mark Cuban, devam eden ABD Başkanlık seçimi sırasında yapay zeka algoritmalarının siyasi söylem üzerindeki etkisine dair ciddi bir uyarıda bulundu. Bu algoritmaları kontrol eden kişilerin...