Salı, Kasım 24, 2020

Bitcoin balinaları, BTC rallisinin arkasında ‘kurumsal FOMO’nun olduğunu söylüyor

Veriler, Mevcut yükseliş rallisinin arkasında Bitcoin balinalarının ve kurumlarının olduğunu gösteriyor. Bu, bir sonraki boğa piyasasının 2017’de görülenden daha güçlü olabileceğinin bir işareti.

Veriler, kurumların Bitcoin’i 12.000 – 15.000 $ aralığında yoğun bir şekilde biriktirdiğini gösteriyor ve Whalemap’teki analistlere göre, bu olumlu bir eğilim çünkü kurumlar ve balinalar genellikle uzun vadeli bir yatırım stratejisiyle varlıkları tutuyor.

Daha büyük yatırımcıların perakende yatırımcılara nazaran BTC biriktiriyor olması, Bitcoin’e yönelik bir şekilde bastırılmış ana akım ilgisini de açıklıyor.. Google Trends de dahil olmak üzere birçok veri, son aylarda parabolik yükselişine rağmen Bitcoin’e yönelik satın alma talebinin yetersiz olduğunu gösterdi.

Kurumsal “FOMO”, mevcut BTC rallisini önceki döngülerden daha güçlü hale getiriyor

Whalemap analistleri, Son dönemdeki artışı Bitcoin Balinalarından gelen “Kurumsal FOMO” olarak tanımladı.

Fear of Missing Out‘un kısaltması olan FOMO, fırsatı kaçırma korkusu anlamına gelmektedir. Yatırımcının sürekli yükselişte olan varlığı yükselişi kaçırma korkusuyla giderek daha fazla satın aldıkları eğilimi ifade eder. Analistler balina kümelerini ve balina cüzdanlarına girişleri gösteren bir tabloya değinerek şunları söyledi:

“Bunlar seviyeler ve kurumsal fomo böyle görünüyor.”

2020 Boyunca Bitcoin Balina Kümeleri

Kümeler, Balinalarının (10.000 BTC’yi aşan adresler) Bitcoin satın aldığını ve uzun süreler boyunca hareket ettirmediğini ortaya çıkardı.

Bu, balinaların en son BTC alımlarını kişisel cüzdanlarında tutmayı planladıklarını gösteriyor. Whalemap analistleri şunları söyledi:

“Kabarcıklar, balinaların şu anda ellerinde bulundurdukları BTC’yi satın aldıkları fiyatları gösteriyor.”

Bu boğa piyasası 2017’den daha istikrarlı olacak

Balinaların ve kurumların artan katılımının yanı sıra, genel ticaret hacmi son rallide önemli ölçüde arttı.

Piyasa analiz firması olan Santiment’in verileri de Bitcoin hacminin 31 milyar dolar civarında olduğunu gösteriyor ve bu 6 Ocak 2018’den çok yüksek. O zamanlar Bitcoin fiyatı da 16.350 dolar civarında seyrediyordu.

Santiment analistleri, devam eden rallinin 2017 rallisinden daha fazla hacme sahip olduğunu buldu. Analistler şunları da yazdı :

“Bir saat önce Bitcoin CoinbasePro’da 16.350 $ ‘a ulaştığında, şu anda 34 ayın en yüksek fiyat seviyesindeyiz (6 Ocak 2018). Ort. bu hafta günlük işlem hacmi 31,0 milyar dolar ve 18,5 milyar dolar. “

Bazı analistler 18.500 – 20.000 $ aralığına kadar net bir direnç olmadığını söylüyor, bu da tüm zamanların en yüksek seviyesinin çoğu kişinin beklediğinden çok daha yakın olabileceği anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,369.22dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.92
  THYAO.IS₺11.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.16