Cuma, Şubat 26, 2021

Bitcoin Balinaları Artıyor!

Son verilere göre Bitcoin (BTC) balinalarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC fiyatının 50 bin doların üzerinde güçlü olduğu göz önüne alındığında, bu bir yükseliş işareti olabilir.

Balinalardaki artış, yüksek net değerli yatırımcıların boğa piyasası devam ederken aktif olarak Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Balinalardaki artış neden önemlidir?

Boğa döngülerinde, balinalar satmaya veya kar almaya başlarsa Bitcoin fiyatı önemli ölçüde düşme riski taşır.

Böyle bir durumda aşırı borçlu vadeli işlemler piyasası aşağı iner ve peş peşe gelen likidasyonlar fiyatın önemli ölçüde düşmesine neden olur.

Zincir üzerindeki verilerde görüldüğü gibi balinaların birikmeye devam etmesi, topluluğu güçlendiriyor.

Glassnode analistleri, 1 milyon doların üzerinde Bitcoin bulunduran adres sayısının 94 bin olduğunu açıkladı. Balina aktivitesini izleyen veri analiz platformu Whalemap’in analistleri de benzer bir eğilime işaret etti.

Araştırmacılar, önceki boğa döngülerinde 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip adres sayısının azaldığını söyledi. Son boğa döngüsünde bu sayı önemli bir arttı.

Kısa vadede Bitcoin için ideal senaryo

Bitcoin şu anda ralliyi sürdürmek için gerekli unsurlara sahiptir. Balinalar BTC satın alıyor, işlem hacmi genel olarak artıyor ve kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e büyük ilgi gösteriyor.

Ancak aşırı borçlu olan vadeli işlemler piyasası, piyasayı riske atmaktadır. Kripto para birimleri için yüzde 0.01 normal bir finansman oranı olarak kabul edilirken, hem Bitcoin hem de Ethereum için finansman oranı yüzde 0.15’i aştı. Piyasa bu kadar borçlanıyorsa, Bitcoin veya Ethereum’daki küçük bir düşüş bile ciddi bir düzeltmeye neden olabilir.

Yüksek fonlama oranları kısa vadede düzeltme olasılığını artırır. Hafta sonu kripto piyasasının genel olarak düzeldiği düşünüldüğünde, önümüzdeki günlerde bir düşüş görülmesi muhtemel.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,688.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98