Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin balina verileri bu kritik destek seviyesine işaret ediyor

Bitcoin (BTC) balina kümeleri, 23.409 doların büyük yatırımcılar için odak noktası haline geldiğini gösteriyor. Bu, mevcut boğa piyasasının 23.000 $ ‘dan fazla tasarruf etmeye devam eden balinalar tarafından beslendiğini gösteriyor.

Balina kümeleri, Balinalar Bitcoin satın aldıklarında oluşur ve BTC tasarruflarını satın aldıkları fiyattan asla değiştirmezler. Bu tür kümeler, özellikle pazar hızlı hareket ettiğinde, destek düzeylerini belirlemede yararlıdır.

Bitcoin balina kümeleri. Kaynak: Whalemap.io

“23.409 $ ‘ın altına düşmemelidir”

Bitcoin balina aktivitesini izleyen bir veri analizi şirketi olan Whalemap’in analistlerine göre BTC, 23.000 – 23.500 $ bandında güçlü bir temel oluşturdu.

Bitcoin’in yükseliş piyasalarında sağlam destek bölgeleri oluşturması, ani bir düzeltme riski nedeniyle büyük önem taşıyor. Balina kümeleri 23.409 $ ‘a kadar yüksek seviyelerde ise, balinaların Bitcoin’in yükseliş ivmesini sürdürme olasılığı artar.

Uzman yatırımcı Peter Brandt, Dikkat edilmesi gereken önemli bir alan olarak Bitcoin’in Ekim ayına kadar uzanan parabolik çizgisine işaret etti.

Yukarıda belirtilen parabolik hatta göre, 24.000 $ kritik bir destek bölgesini temsil ediyor. Yani büyük bir düşüşü önlemek için kripto para biriminin bu seviyenin üzerinde kalması gerekiyor.

24 bin doların altında olası bir düzeltmenin ivmesi artabilir. Bu seviyenin altında, balina destek bölgeleri de geçileceği için düzeltme çok daha ciddi hale gelebilir.

Bitcoin nerede zirveye çıkacak?

Yatırımcılar genellikle Bitcoin fiyatının iki seviyeye kadar yükselebileceğini düşünüyor: 30 bin dolar ve 36 bin dolar. Opsiyon piyasalarının bu seviyenin önümüzdeki aylarda görülmesi muhtemel olduğunu belirttiği için 36.000 $ popüler bir fiyat tahmini haline geldi. 30.000 dolar, önemli bir psikolojik seviyeyi temsil ediyor.

27 Aralık’ta 28.300 dolara yükselen Bitcoin, hemen ardından yüzde 6,5 düştü. Direnç bölgeleri büyük satış emirleriyle birleştiğinde yaşanan geri çekilmeler göz önüne alındığında, 30.000 $ kısa vadede Bitcoin için büyük bir engel olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,104.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34