Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Ayıları Saldırıyor, Sosyal Medya Hacmi Büyüyor. Peki Fiyat Ne Olacak?

  Bitcoin Ayıları Saldırıyor, Sosyal Medya Hacmi Büyüyor. Peki Fiyat Ne Olacak?

  -

  • Bitcoin dünkü FUD haberinin etkisinde kalmaya devam ediyor.
  • Fiyat, uzun süredir test edilmeyen 26.878 bölgesinin likiditesini almak isteyebilir.
  • Olumlu ihtimal için 27.600’ün kırılması gerekiyor. Sosyal medya hacmi ise artış gösteriyor.

  Veriler, varlığın fiyatı 27.100 dolar seviyesinden yukarı doğru toparlanmadan hemen önce Bitcoin duyarlılığının oldukça ayı piyasasına döndüğünü gösteriyor. Sosyal medya hacmi artan Bitcoin’in fiyatı ne olacak, işte yazımızda hepsine değindik!

  FUD Piyasayı Ele Geçirdikten Kısa Süre Sonra Bitcoin İyileşiyor, Bitcoin’in Sosyal Medya Hacmi Artıyor!

  On-chain analitik firması Santiment‘in verilerine göre, yatırımcılar son günlerdeki yerel dip zamanında yüksek düzeyde korku gösterdiler. İlgili gösterge burada “sosyal hacim”dir ve kripto para birimi veya Bitcoin gibi belirli bir konuyu bahseden toplam sosyal medya metin belgelerinin sayısını ölçer.

  Bu sosyal medya metin belgeleri, Reddit, Twitter, Telegram ve diğer forumlar gibi çeşitli kaynakları içerir. Sosyal hacim, terimi en az bir kez içeren belgelerin sayısını takip eder. Bu da demektir ki, bir gönderi anahtar kelimeyi birkaç kez içerse bile, sosyal hacime katkısı yine sadece bir birim olacaktır.

  Sosyal hacmin önemi, belirli konuların sosyal medya katılımcılarından ne kadar tartışıldığı hakkında bize bilgi vermesidir.

  Geçerli konunun bağlamında, sosyal medya piyasada ayı ve boğa duyarlılığının derecesini bilmek için kullanılır. İşte Bitcoin’in son bir haftadaki sosyal hacim trendini gösteren bir grafik:

  Bitcoin Sosyal Medya HacmiAyı piyasası duyarlılığı son zamanlarda keskin bir artış göstermiş gibi görünüyor | Kaynak: Santiment, Twitter

  Boğa zihniyetini ima eden tartışmalar için sosyal hacmi ayırmak için “al, dip, boğa” gibi terimler seçilirken, ayı piyasası duyarlılığını belirlemek için “sat, tepe, ayı” gibi anahtar kelimeler seçilir.

  Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, Bitcoin’in ayı piyasası sosyal hacmi son günlerde büyük bir artış göstermiş gibi görünüyor. Bu göstergeye yönelik artış, BTC’nin 28.000 doların üzerinden 27.100 dolar civarına düştüğü sırada gelmişti.

  Bu, BTC yatırımcılarının bu panik satış sırasında çok korkak hale geldiğini gösteriyor. Benzer bir ayı piyasası duyarlılığı seviyesi sadece birkaç gün önce de gözlemlenmişti, grafik vurguladığı gibi.

  Piyasa zihniyetindeki dönüş o zaman da bir düşüşün ardından gelmişti (bu sefer 29.000 dolarlık seviyeden düşüş yaşanmıştı ve fiyatın yerel dip seviyesiyle aynı zamana denk gelmişti).

  Bu seferki artış da muhtemel yerel dip oluşumu olan 27.100 dolar seviyesinde eş zamanlı olarak gerçekleşti, çünkü kripto para biriminin fiyatı o zamandan beri biraz toparlandı.

  Tarihsel olarak, piyasanın herhangi bir yönde dengesiz bir görüşe sahip olduğu zamanlarda, fiyat genellikle kitlelerin bu görüşünün tersine hareket etme eğilimindedir. Bu nedenle, piyasa büyük miktarda açgözlülük gördüğünde, yerel bir tepe genellikle daha olası hale gelir.

  Doğal olarak, ayı piyasası duyarlılığı için de aynı şey geçerlidir, çünkü genellikle yatırımcıların zihinlerini ele geçiren FUD zamanlarında oluşurlar. Son artış bu kalıbın bir örneği gibi görünüyor ve şimdiye kadar, en son ayı piyasası duyarlılığı artışının da aynı olabileceği görünüyor.

  BTC Fiyatı Ne Olacak?

  BTC USDT 4 Saatlik Grafik

  Bitcoin güncel fiyat hareketi dün akşam saatlerinde yaşanan FUD haberi üzerine hala net bir bel doğrultması göstermiş değil. Özellikle 26.878,85 dolarda bulunan 0.236 fib desteği anlık fiyat toplanmasına karşın hala testi bekliyor gibi görünüyor.

  Öte yandan 26.200 ve 26.500 dolarlık seviyeler, oradan long açan pozisyonların likiditesini almak için denenebilir. Özellikle 27.598 dolarlık önemli destek bölgesinin son 4 saatlik mumda direnç haline gelmesi düşüşü desteklese de anlık likidite temizlikleriyle tekrar yukarı yönlü fiyat hareketi başlatması çok da düşük bir ihtimal değil.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler