Bitcoin Arz Oranı 2017’deki Altın Döneminin İzlerini Taşıyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Glassnode’un kripto para araştırma ekibi, Bitcoin (BTC) pazarının neden 2017 ile benzer davranışlar içerisinde olduğunu açıkladı.

Sabredenler Kazanacak mı?

Glassnode analistleri bazı ilginç metriklerin dinamiklerini gösteren bir grafik üretti. Analistler, en az bir yıldır etkin olmayan Bitcoin (BTC) miktarını izlediler.

Grafiğe göre, hareketsiz Bitcoin (BTC) sayısı neredeyse % 60’a ulaşıyor. Son kez o kadar yüksekti ki 2017’nin fiyat artışından hemen önce idi.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 17 Aralık 2017’de 19.786 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseldi.

2018’deki düşüşün hemen ardından, hareketsiz Bitcoinlerin (BTC) payı % 40’a düşerek panik satışlarına neden oldu.

Hodler Hakimiyeti

Hodling (kripto para birimlerini, tutmak için kullanılan terim) eğilimleri sadece Bitcoin (BTC) için geçerli değil. Metecartel Ventures DAO’dan Adam Cochran, Ethereum (ETH) balinalarının da birikim aşamasından geçtiğini vurguladı.

Ethereum’un (ETH) fiyatı en iyi seviyelerine yakın olmasa da, Ethereum’daki (ETH) en iyi 10 bin cüzdan, ETH biriktirmeye devam ediyor ve altcoinlerini satmaya istekli değil.

Döviz kurları ile aradaki durum oldukça farklıdır. Bitcoin (BTC), soğuk cüzdanları tercih edip borsalarından uzaklaşırken; Ethereum (ETH) en iyi merkezi borsalar tarafından biriktirilmeye devam ediyor.

Örneğin, Bitfinex’in Ethereum (ETH) dengesi neredeyse % 60 arttı. Decentral Park’ta bir analist olan Elias Simons, bunun Bitfinex’in Ethereum (ETH) 2.0 güncellemesine veya ERC20 tabanlı Tether’ın (USDT) ücretlerine katılma planlarından kaynaklandığını gösteriyor. Bitfinex ayrıca Ethereum (ETH) için diğer DeFi pazarlarında sunulandan daha iyi finansman oranlarını hedefliyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster